پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
در جدیدترین دستاورد نیروی زمینی سپاه؛ تیربار "حامی" و نارنجک‌انداز "رولور" رونمایی شدند
9
منصوره قلیچی نجات گرگ زخمی
10
 
 
 
 
کد خبر: 1601727
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۲/۳۰ - ۰۶:۱۹
اجتماعی
تفکر و پژوهش و کار و فناوری دروس جدید پایه ششم ابتدایی
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اضافه شدن دو درس جدید تفکر و پژوهش و کار و فناوری به پایه ششم ابتدایی خبر داد.

فاطمه قربان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به اینکه از امسال پایه ششم به مقطع ابتدایی اضافه شده است، تصمیم بر آن شد تا همزمان با تدریس سایر دروس و به منظور بالا بردن توانایی های مهارتی دانش آموزان دو درس تفکر و پژوهش و کار و فناوری به دروس این پایه اضافه شود.

وی افزود: هدف از درس تفکر و پژوهش آن است که دانش آموزان ضمن آموزش، پژوهش محور شده و باید از همان سالهای ابتدایی تحصیل، پژوهش به بخشی از کار دانش آموزان تبدیل شود.

قربان ادامه داد: دانش آموزان باید با مراحل پژوهش، نحوه پژوهش و چیستی و چرایی موضوع پژوهش آشنا شوند لذا تعلیم درس تفکر و پژوهش با این هدف در ساعات درسی دانش آموز گنجانده شده است.

به گفته معاون آموزش ابتدایی، همچنین اضافه کردن کتاب و تدریس کار و فناوری، به دانش آموز کمک می کند تا آنها کار با فناوریهای نوین همچون رایانه را به صورت کاربردی و مهارتی یاد بگیرند.

این مقام مسوول در آموزش و پرورش به مهر گفت که کتابهای تفکر و پژوهش و کار و فناوری به عنوان جزئی از ساعات درسی دانش آموز است و هر کدام از دروس هفته ای یک ساعت به دانش آموزان تعلیم داده می شود.

قربان افزود: سایر دروس این پایه همانند پایه های دیگر است که شامل ادبیات فارسی، ریاضی، علوم، مطالعات اجتماعی و آداب زندگی، معارف و اخلاق، قرآن، هنر و ورزش است که با اضافه شدن دو درس جدید تعداد دروس آموزشی این پایه به 10 کتاب می رسد.


 

کلید واژه های مطلب:
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 1 + 1
1601727
خبر فوری :