پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
 
 
 
 
کد خبر: 1603387
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۲/۲۶ - ۱۹:۱۴
سیاسی
با تصویب نمایندگان؛
شروط بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت تعیین شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بندی از لایحه بودجه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت را مشروط به موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه و بدون سنوات ارفاقی و حذف پست سازمانی کردند.

به گزارش خبرنگارپارلمانی مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی بند های هزینه ای لایحه بودجه با تصویب بندی مقرر کردند،بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد 52 و 53 قانون محاسبات عمومی و بدون سنوات ارفاقی و مشروط به حذف پست سازمانی مجاز است.

وکلای ملت همچنین با تصویب بند دیگری به دولت اجازه دادند به منظور ساماندهی و پرداخت به موقع کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد و عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگان و موظفین کشوری اعتبار مربوط به اقلام مذکور را از بودجه را از بودجه دستگاه های اجرایی ملی و استانی کسر و به اعتبارات هزینه ای هزینه ای صندوق مذکور اضافه نمایند.

نمایندگان همچنین مصوب کردند ماده 17 قانون مدیریت خدمات کشوری منحصر به امور خدمات اداری دستگاه های اجرایی است و شامل اجرای تملک دارایی های سرمایه ای نمی شود. همچنین اختیارات هیات وزیران در مورد تعیین نصاب معاملات موضوع قانون برگزاری مناقصات به مواردی که معامله به صورت مزایده انجام می شود نیز تسری می یابد.

وکلای ملت همچنین مقرر کردند در کلیه دستگاه های اجرایی امتیاز کمک هزینه فوت و ازدواج 6500 و امتیاز حساب پس از انداز کارکنان دولت (سهم دولت) 150 تعیین و پرداخت می گردد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بند دیگری مقرر کردند افزایش اعتبارات هزینه ای نسبت به اعتبارات مصوب وزارتخانه ها و موسسات دولتی برای تامین کسری احتمالی ناشی از حقوق و مطالبات قانونی نیروی انسانی تا سقف 10 درصد هریک از ردیف های اعتبارات هزینه ای و مالی منظور در جداول و پیوست های این قانون با پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و تصویب هیئت وزیران در سقف بودجه هزینه ای و مالی مجاز است.

وکلای ملت همچنین مصوب کردند افزایش حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل هیئت علمی، کارکنان کشوری و لشکری و قضات به طور جداگانه توسط دولت به نحوی که تفاوت تطبیق موضوع مواد 71 و 78 قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم ثابت باقی بماند انجام می پذیرد.

کلید واژه های مطلب:
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 13 + 8
1603387
خبر فوری :