پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
 
 
 
 
کد خبر: 1619830
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۳/۱۷ - ۱۲:۴۶
فرهنگ و ادب
نخستین کنگره ملی شعر ایثار مرداد ماه برگزار می‌شود
رئیس اداره هنرهای نمایشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برپایی نخستین کنگره ملی شعر ایثار در مرداد ماه سالجاری خبر داد و گفت: بیش از 600 اثر در مهلت فراخوان این کنگره به دبیرخانه آن ارسال شده است.

حمید ساروخانی رئیس اداره هنرهای نمایشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار مهر از ارسال بیش از 600 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر ایثار خبر داد و گفت: این آثار از سوی 167 شاعر و در مهلت ارائه شده در فراخوان این کنگره به دبیرخانه آن ارسال شده است.

وی افزود: دبیرخانه کنگره جمع‌بندی‌های نهایی را به منظور آغاز دور اول داوری این آثار و نیز دسته بندی موضوعی آنها انجام داده است و در حال حاضر مشغول رایزنی برای انتخاب و تعیین هیات داوران این کنگره هستیم.

به گفته ساروخانی، داوری این کنگره در مرحله نخست و پس از تفکیک موضوعی شعرها با ریزش بخشی از آثار آغاز خواهد شد و در نهایت و در مرحله دوم، برگزیدگان آن مشخص خواهند شد که همگی ملزم به حضور در کنگره پایانی برای قرائت شعرهای خود هستند.

رئیس اداره هنرهای نمایشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: تلاش ما این بود که در خرداد ماه سال جاری این کنگره برگزار شود اما به دلیل مشکلات زمانی و نیز با توجه به حجم آثار، زمان برگزاری آن به مرداد ماه سال جاری موکول شد.

وی افزود: این کنگره به داوری آثار در دو بخش کودک و نوجوان و بزرگسال خواهد پرداخت و در بخش ویژه‌ای نیز به داوری آثار رسیده با موضوع مطروحه مقام معظم رهبری در ارتباط با جانبازان شهید، ایثار و ترویج ارزشهای اخلاقی، ایثار و امید به آینده، ایثار و شهیدان و ایثارگران، ایثار و مفاهیم عاشورایی و آیینی و ایثار و بیداری اسلامی نیز به داوری آثار رسیده خواهد پرداخت.

کلید واژه های مطلب:
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 13 + 8
1619830
خبر فوری :