پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳
فضاگویا
پربیننده های خبرگزاری
در آستانه سفر به نیویورک؛  رئیس جمهور با رهبر انقلاب دیدار کرد
5
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خطاب به رئیس جمهور: هرگونه تماس تلفنی و دیدار اتفاقی با مسئولان آمریکا در نیویورک محکوم است
8
 
 
 
 
کد خبر: 1642558
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۴/۱۵ - ۱۱:۴۱
استانها > مرکز > قم
ربانی در گفتگو با مهر:
دستگیری از مستمندان مهمترین وظیفه منتظر واقعی است
قم - خبرگزاری مهر: مدیر پژوهشکده مهدویت و آینده روشن، دستگیری از مستمندان و کمک به درماندگان را مهمترین وظیفه منتظر واقعی در زمان غیبت دانست.

حجت الاسلام محمد تقی ربانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در رابطه با مهدویت باید توجه کرد که هدف از انتظار چیست و چرا منتظر حضور هستیم،  باید اهداف اصلی اعتقادات مشخص باشد.

 وی ادامه داد: برای نمونه هدف از حجاب این است که پاکی، امنیت و کرامت انسان ها حفظ شود. هدف ما نیز از انتظار فرج، نباید خلاصه به صرف زیارت و ملاقات با امام زمان(ع) باشد.
 
ربانی افزود: خداوند به کسانی که ایمان دارند وعمل صالح را بر اساس اعتقاداتشان انجام می دهند وعده سعادت داده است بنابراین منتظر حقیقی باید بر روی این دو نکته توجه خود را معطوف کند.
 
اهمیت شناخت حجت امام زمان(ع) در زمان غیبت

مدیر پژوهشکده مهدویت و آینده روشن با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات مهم در زمان غیبت باید بحث مربوط به معارف دین در مورد امام زمان باشد، گفت: این معرفت به خصوص در رابطه با حجت شناسی اهمیت می یابد، چنانچه یکی از عوامل اصلی ایجاد حادثه کربلا حجت ناشناسی مردم جامعه اسلامی بود و رفتاری که با مسلم به عنوان نماینده و حجت امام زمان انجام شد، نشات گرفته از همین موضوع است.
 
وی ادامه داد: همچنین در زمان حیات پیامبر اکرم(ص)، عده ای از افراد منتظر ظهور آخرین نبی خدا بودند و عدم شناخت این افراد از ویژگی های آخرین پیامبر موجب شد که در ابتدای بعثت چنان رفتار خصمانه ای با پیامبر اسلام داشته باشند.
 
وی اظهار داشت: در حال حاضر نیز باید نسبت به اصل حجت شناسی و شناخت کسانی که از جانب امام عصر(عج) به عنوان حجت و ولی شناخته می شوند، جامعه اسلامی را آگاه کرد، چراکه دشمنان مهدویت روی این نکته توجه دارند و تمام تلاششان این است که اهمیت جایگاه حجت خداوند و امام زمان(ع) میان مردم را خدشه دار کنند.
 
وظایف اصلی منتظران

ربانی اضافه کرد: هرچه معرفت نسبت به امام زمان بیشتر باشد، اطاعت پذیری نیز بیشتر خواهد شد و این اطاعت پذیری باید در عمل نشان داده شود.
 
وی گفت: همواره سفارش اهل بیت و امام زمان(عج) نسبت به شیعیان و دستگیری از مستضعفان در روایات و احادیث گوناگون به چشم می خورد و دستگیری ازمستضعفان و کمک به انسان های درمانده مهمترین وظیفه منتظران است.
 
ربانی ادامه داد: همچنین دعا برای ظهور حضرت نیز از دیگر وظایف مهم منتظران است.
 
آماده کردن جامعه مهدوی
 
وی افزود: طبق روایات متعددی مومنین با آمدن حضرت مهدی(ع) دین خدا و امنیت را در جامعه فراهم می کنند بنابراین باید برای تحقق این امر در مقابل معارف و دستورات دین عمل کننده باشیم نه اینکه مانند عده ای خود را منتظر تصور می کنیم اما توجه چندانی به رعایت احکام اسلامی نداشته باشیم.
 
وی در پایان تاکید کرد: انواع بی اخلاقی‌ها و بی صبری‌ها می‌تواند برای جامعه منتظر آسیب زا باشد و باید رعایت اخلاق و حقوق دیگران از همین حالا درجامعه اسلامی تمرین شود تا پس از ظهور بتوان جامعه مهدوی واقعی را ایجاد کرد.
کلید واژه های مطلب:
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 7 + 8
1642558
خبر فوری :