پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳
 
 
 
 
کد خبر: 1643185
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۴/۱۷ - ۰۸:۳۹
سیاسی
شاکری در گفتگو با مهر:
25 کاندیدای احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری 92 حضور دارند
عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، در مورد تعداد کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری و دسته بندی های سیاسی در این انتخابات ، گفت: حدود 25 نفر محتمل است که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند؛ بنابراین نمی توان دسته ها و گروهاس سیاسی در آن انتخابات را پیش بینی کرد.

 مجتبی شاکری در گفتگو با خبرنگار مهر، شاخص های برگرفته از گفتمان رهبری را ملاک اصلی اصولگرایی دانست و گفت: اگر مطابق با اصولگرایی برگرفته از گفتمان انقلاب، ولایت و سیره امام و رهبری پیش برویم به ما کمک می کند که دچار افراط و تقریط نشویم.

وی با بیان اینکه برهم زدن مرزها بدون جایگزینی ساختارمناسب باعث اشتباه در عمل می شود، افزود: کسانیکه قصد مخدوش کردن مرزهای اصولگرایی و گسترش مرزهای آن را دارند یا باید در گذشته خود تردید کنند و یا اینکه به ملاک های جریان اصولگرایی اعتقاد عمیق نداشته و حالا به جایی رسیدند که مرزهای جدیدی را در این جریان تعریف می کنند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران، با تاکید براینکه باید شاخص ها، تذکرات،  منش و رفتار رهبری ملاک اصولگرایی قرار گیرد، تصریح کرد: مشکل از آنجا به وجود می آید که برخی ها خود را ملاک اصولگرایی قرار می دهند؛ بنابراین دچارافراط و نقریط می شوند.

شاکری با اشاره به اثرات سوء جابجا شدن مرزهای اصولگرایی، گفت: اگر مزرها جابجا شود و یا از تعادل خارج شود؛ مجاز جای حقیقت را می گیرد و ناکارآمدی جای کارآمدی تصور می شود؛ که این امر خسارت های جبران ناپذیری را به نظام و جریان اصوبگرایی وارد می سازد.

وی همچنین در مورد تعداد کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری و دسته بندی های سیاسی در این انتخابات ، گفت: حدود 25 نفر محتمل است که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند؛ بنابراین نمی توان دسته ها و گروهاس سیاسی در آن انتخابات را پیش بینی کرد .

کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام کامل:
ایمیل:
وبسایت:
نظر شما:
عدد امنیتی:
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
خبر فوری :