پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
منصوره قلیچی نجات گرگ زخمی
7
در جدیدترین دستاورد نیروی زمینی سپاه؛ تیربار "حامی" و نارنجک‌انداز "رولور" رونمایی شدند
8
 
 
 
 
کد خبر: 1699901
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۶/۲۹ - ۱۲:۱۵
اجتماعی
معافیت 4 هزار مددجوی کمیته امداد از خدمت سربازی
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: بیش از 4 هزار نفر از جوانان تحت حمایت کمیته امداد که از حمایت پدر محروم هستند از خدمت سربازی معاف شدند.

علی محمد ذوالفقاری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در سال گذشته 4هزار و77نفر از پسران تحت تکفل زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد از خدمت سربازی معاف شدند که از این تعداد 3هزار و 225  نفر به دلیل فوت سرپرست و852 نفر به علت طلاق والدین از تسهیلات معافیت سربازی استفاده کردند.

به گفته وی، 2هزارو187نفر از آنان مددجوی شهری ویک هزار و890نفر نیز مددجوی روستایی هستند.

معاون حمایت خانواده کمیته امداد تاکید کرد: برای 12هزار و753نفردیگر صدور گواهی کاهش تعرفه و28هزار و475نفر نیز انتقال به نزدیکترین منطقه محل سکونت و81نفربخشش اضافه خدمت سنواتی در سال گذشته صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون خانوار با سرپرست زن از خدمات مستمر کمیته امداد بهره مند هستند،خاطرنشان کرد:79درصد از این افراد براثر فوت سرپرست، بیش از 12درصد براثرطلاق و حدود 8درصد نیز به دلایل مختلف تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

ذوالفقاری افزود:همچنین از سوی کمیته امداد برای حدود 2 میلیون نفر در سال خدمات غیر مستمر ارائه می شود که تعداد زیادی از این افراد زنان سرپرست خانوار هستند.

معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امدادامام خمینی(ره) با بیان اینکه اعطای تسهیلات معافیت سربازی به فرزندان ذکور خانواده های تحت حمایت در راستای بسترسازی برای اشتغال آنان به منظور توانمندسازی و استقلال مادی خانوارها صورت می گیرد، گفت: همچنین این امر به کاهش بار سنگین مسئولیت تامین معاش این خانوارها که عمدتا بر عهده سرپرستان خانوار یعنی مادران این افراد است، منجر می شود.

کلید واژه های مطلب:
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 13 + 10
1699901
خبر فوری :