پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
عسگری پور/عرب جوادی/ نوروزی فرد تشییع پیکر آیت الله مهدوی کنی در شهر ری
2
 
 
 
 
کد خبر: 1701489
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۶/۳۱ - ۱۷:۱۳
بین الملل
وزیر اطلاع رسانی سوریه:
اوضاع سوریه بهتر از هر زمانی است/هویت دشمن کاملا شناسایی شده است
وزیر اطلاع رسانی سوریه امروز در گفتگویی تلویزیونی اظهار داشت: اوضاع کنونی سوریه از هر زمان دیگری از آغاز بحران بهتر شده است و برای همگان هویت دشمن و کانالهای کمک رسانی به آنها را شناسایی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، "عمران الزعبی" در گفتگو با تلویزیون دولتی سوریه که امروز جمعه پخش شد، تاکید کرد: شرایط کنونی سوریه از هر زمان طی بحران اخیر بهتر شده است.

وی افزود: هم اکنون برای همگان هویت دشمن و اماکن حضور آنها، راههای کمک رسانی نظامی و سیاسی به گروههای مسلح و حامیان خارجی آنها شناسایی شده است.

الزعبی تاکید کرد: زمانی که از مفهوم پیروزی صحبت می کنیم به پیروزی سوریه و شکست توطئه های خارجی و همدستان داخلی آنها اشاره داریم.

وی سیاستهای رژیم قطر که حامی تروریستها در سوریه است را خطری برای امنیت و صلح بین الملل دانست و افزود: حاکمان قطر، این کشور را به خزانه مالی گروه القاعده در راستای پروژه تخریب و نابودی سوریه تبدیل کرده اند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه این سوال را مطرح کرد که واقعا حاکمان قطر با چه مصلحتی دست به این اقدامات می زنند؟

وی افزود: حاکمان قطر در آن حد از فهم سیاسی و آگاهی نیستند که طرح سیاسی ویژه ای داشته باشند، بلکه آنها فقط یک ضلع تامین کننده مالی توطئه هستند و در نهایت آنها ابزاری در خدمت پروژه رژیم صهیونیستی در خاورمیانه هستند.

الزعبی همچنین تاکید کرد: ما می دانیم که عربستان سعودی و ترکیه بخش بزرگی از دخالتهای تجاوزگرانه علیه سوریه را تشکیل می دهند. اگر آنها نیتهای مسالمت آمیز دارند باید از تامین مالی گروههای مسلح و تروریستها و جوسازی رسانه ای علیه سوریه دست بردارند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد: هدف پروژه صهیونیستی در منطقه در مرز جغرافیایی معینی محدود نمی شود. این طرح بر تضعیف تمام کشورهای منطقه و ایجاد رژیمهای توخالی و بدون هویت مبتنی است و در این صورت است که اسرائیل به هدف نهایی خود در منطقه می رسد.

کلید واژه های مطلب:
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 6 + 6
1701489
خبر فوری :