پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
در جدیدترین دستاورد نیروی زمینی سپاه؛ تیربار "حامی" و نارنجک‌انداز "رولور" رونمایی شدند
8
منصوره قلیچی نجات گرگ زخمی
9
 
 
 
 
کد خبر: 1706394
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۷/۶ - ۱۱:۲۵
استانها > مرکز > قم
غفاری فرد در گفتگو با مهر:
اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست
قم - خبرگزاری مهر: عضو هیئت علمی موسسه امام رضا (ع) گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای مصرف بر مبنای تولید است و نباید آن را به معنای ریاضت اقتصادی تعبیر کنیم.

حجت الاسلام حسن غفاری فرد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: برای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی ابتدا باید به نامگذاری های سالهای اخیر از سوی مقام معظم رهبری توجه شود که این نام گذاری ها همه در راستای نهادینه کرن اقتصاد مقاومتی و بهره برداری نهادینه از اقتصاد است.

وی با اشاره به یکی از شعارهای سال های اخیر پیرامون اصلاح الگوی مصرف اظهار داشت: نباید اینگون برداشت شود که این شعار به معنای کم مصرف کردن است بلکه طرح این شعار به معنای درست مصرف کردن بوده است که تنظیم بازار بنزین و همچنین هدفمندی یارانه ها از اقداماتی بود که در راستای مصرف صحیح منابع انجام شد.

عضو هیئت علمی موسسه امام رضا (ع) با تاکید براینکه باید مصرف را بر مبنای تولید قرار داد نه درآمد بیان کرد: امکان دارد که در آمد ناشی از تولید نباشد بلکه به دلیل فروش سرمایه ها و منابع باشد که در این زمینه اگر مصرف  بر اساس درآمد صورت گیرد ممکن است مشکلات فراوانی را ایجاد کند.

وی تاکید کرد: اگر در کشور نیز مصرف ما بر اساس تولید باشد وابستگی کشور به صفر رسیده و تحریم ها بی اثر می شودکه در این بین باید به تولید داخل توجه فراوانی شود .

غفاری فرد با تاکید براینکه اقتصاد مقاومتی را نباید با ریاضت اقتصادی تعبیر کرد عنوان داشت:  ریاضت اقتصادی به معنای پائین آوردن حقوق و کاهش خدمات رسانی است در حالیکه اقتصاد مقاومتی به معنای تکیه بر تولیدات داخل و مصرف بر اساس تولید ملی است.

وی خبررسانی و نقش فعال رسانه، انجام تبلیغات با استفاده از ابزارهای هنری و تبیین علمی را از جمله راهکارهایی عنوان کرد که میتواند در زمینه فرهنگ سازی و نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی نقش داشته باشد.

عضو هیئت علمی موسسه امام رضا (ع)همچنین عنوان کرد: باید پیامدهای منفی عدم توجه به اقتصاد مقاومتی و پیامدهای مثبت اجرای آن، برای مردم بازگو شود تا مردم به خوبی با این طرح آشنا شوند.

کلید واژه های مطلب:
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 3 + 5
1706394
خبر فوری :