پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
 
 
 
 
کد خبر: 1716153
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۷/۱۸ - ۱۶:۳۳
اجتماعی
شناسایی آسیبهای اجتماعی توسط نخبگان محلی
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 9 از اجرای طرح شناسایی آسیبهای اجتماعی توسط پژوهشگران مستقر در خانه های پژوهش منطقه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام عباس غلامرضا زاده گفت: با توجه به دستاوردهای پژوهشگران محلات در سال 1390 مبنی بر گردآوری آخرین اطلاعات افراد اثرگذار محلی، اماکن اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و... ورود آن به سامانه نیمرخ محلات در پایگاه شهرداری تهران صورت گرفت.

وی افزود: در راستای بهره مندی مدیران از اطلاعات و داده های اجتماعی و فرهنگی و اهمیت تعامل میان برنامه ریزان و نخبگان و دانش آموختگان هر محله ، به همت اداره مطالعات اجتماعی و فرهنگی منطقه شناسایی ، جذب و تکمیل بانک اطلاعاتی پژوهشگران علاقه مند و داوطلب در سطح محلات انجام شد.

غلامرضا زاده تصریح کرد: با استقرار پژوهشگران در محلات ، تفاهمنامه ای با هدف فراهم کردن مقدمات آغاز به کار رسمی پژوهشگران بین مدیران محلات و خانه های پژوهش بسته شد که نتیجه اش پس از برگزاری نشست های آموزشی شروع کار پژوهشگران بود.

وی گام نخست فعالیت پژوهشگران را برگزاری نشست خوانش ادبی و جلسه توجیهی دانست و افزود: این نشست اواخر مردادماه با هدف آشنایی با دستورالعمل و چشم انداز خانه پژوهش ، بررسی شرح وظایف مسئولان خانه پژوهش برگزار شد و پژوهشگران به تبادل نظر در خصوص دستورالعمل مربوطه و خوانش ادبی راهنمای تخصصی پرداختند.

غلامرضا زاده ادامه داد: در گام بعدی هم پژوهشگران اقدام به شناسایی افراد اثرگذار محلی و تکمیل پرسشنامه هایی کردند که نتیجه این کار بزودی در اختیار مدیران دیگر منطقه قرار می گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 9 با تاکید بر این موضوع که نتایج تمامی تحقیقات، آذرماه اعلام می شود گفت: تمامی مراحل اجرایی توسط پژوهشگران محلات در زمینه پیگیری طرح نیمرخ محله ها است.

وی در پایان اظهار داشت: پیش بینی شده در پایان اطلاعات مربوط به افراد اثرگذار محلی مانند تصمیم سازان، فعالان اجرایی و مخاطبان ویژه گردآوری و از بین تصمیم سازان با توجه به تخصصشان برای انتخاب و تشکیل کارگروههای تخصصی محلات و تدوین سند محلات کمک گرفته شود.

کلید واژه های مطلب:
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 4 + 4
1716153
خبر فوری :