پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
پربیننده های خبرگزاری
 
 
 
 
کد خبر: 1736057
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۸/۱۵ - ۱۱:۰۸
استانها > شمال > گلستان
بهمنی:
عمر مفید سد وشمگیر سپری شد
کردکوی - خبرگزاری مهر: رئیس اداره منابع آب شهرستانهای کردکوی،بندر گز،بندر ترکمن و گمیشان ضمن اشاره به به سپری شدن عمر مفید سد وشمگیر از اجرای طرح علاج بخشی این سد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمنی صبح دوشنبه در بازدید فرماندار کردکوی از سد وشمگیر با ارائه گزارش هایی از روند اجرای طرح علاج بخشی این سد گفت: طرح علاج بخشی سد وشمگیر با توجه به سپری شدن عمر مفید این سد در دو بخش بازسازی ایستگاههای پمپاژ سد وشمگیر و بهبود و توسعه سد و شبکه وشمگیر توسط شرکت آب منطقه ای گلستان در حال اجرا است.

وی در ادامه گفت: طرح علاج بخشی با هدف بهبود مدیریت منابع آب، افزایش راندمان آبیاری، افزایش تولیدات زراعی و اصلاح و به صرفه کردن کشت، افزایش اشتغال در منطقه، مهار و کنترل سیلاب انجام می شود.

بهمنی در این بازدید یادآور شد: طرح مطالعاتی توسعه منابع شهرستان کردکوی و خلیج با اعتباری بالغ بر 500 میلیون ریال با هدف مطالعه آغاز شده است.
 
همچنین فرماندار شهرستان کردکوی ضمن ابراز رضایت از نحوه اجرای طرح علاج بخشی تصریح کرد: سد وشمگیر به عنوان یکی از سدهای با اهمیت استان در توسعه اقتصادی، کشاورزی، استمرار اشتغال و رشد و ارتقاء در آمد ساکنین منطقه نقش بسزایی دارد.

رمضانعلی الیاسی همچنین خواستار تسریع در طرح مطالعات توسعه منابع آبی کردکوی و خلیج شد.

کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام کامل:
ایمیل:
وبسایت:
نظر شما:
عدد امنیتی:
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
خبر فوری :