پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
پنج شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
پربیننده های خبرگزاری
 
 
 
 
کد خبر: 1748580
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۸/۳۰ - ۱۵:۱۲
استانها > شرق > خراسان رضوی
حجت الاسلام موذن:
بسیج برخاسته از متن انقلاب است/تکلیف مداری شاخصه نیروهای بسیجی
نیشابور - خبرگزاری مهر: امام‌جمعه نیشابور گفت: بسیج فرزند انقلاب و نهادی برخاسته از متن جامعه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام اسماعیل مقری‌مؤذن در همایش مشترک فرماند‌هان پایگاه‌های مقاومت بسیج نیشابور، در فرهنگ‌‌سرای سیمرغ این شهر، اظهارکرد: در طول تاریخ اجتماعات مردمی زیادی برای دفاع از کشور خود شکل گرفته است، به‌عنوان نمونه می‌توان اجتماع مردم ویتنام را نام برد.

وی بیان داشت: نیروی انقلابی بسیج در ایران بی‌نظیر و دارای شاخصه‌های برجسته‌ای همچون اخلاص، تکلیف‌مداری، ولایت‌پذیری، دارای شوق دفاعی و انگیزه معنوی است.

امام‌جمعه نیشابور عنوان کرد: هر چیزی آفتی دارد و نهاد مقدس بسیج را نیز آفاتی تهدید می‌کند و باید مواظب بود تا قداست بسیج را خدشه‌دار نشود.

 مقری‌مؤذن اظهار داشت: دنیا‌طلبی و میل به زر و زیور و تجملات دنیا آفتی است که همان‌گونه رزمندگان مخلص زمان پیامبر(ص) را به‌آن گرفتار کرد نیروهای مخلص بسیجی را نیز تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: در زمان جنگ هر شهید فضای جامعه را بیمه می‌کرد و نیازی به کار بیشتر نبود اما امروز آن خلا احساس می‌شود و باید این خلا را با طرح صالحین بسیج پرکنیم.

امام‌جمعه نیشابور به روحانیان توصیه کرد: در آستانه ماه محرم روحانیان به‌عنوان مرزداران حریم دین باید مفاهیم دین و سنت‌ها و احکام الهی را در جامعه رواج دهند.

گفتنی است این همایش با حضور ائمه جمعه و جماعات، معاون استاندار و فرماندار نیشابور، جمعی از مسئولان ادارات، هیئت امنا مساجد، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در فرهنگ‌سرای سیمرغ نیشابور برگزار شد.

کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام کامل:
ایمیل:
وبسایت:
نظر شما:
عدد امنیتی:
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
خبر فوری :