پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
در جدیدترین دستاورد نیروی زمینی سپاه؛ تیربار "حامی" و نارنجک‌انداز "رولور" رونمایی شدند
9
 
 
 
 
کد خبر: 1793893
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۰/۲۹ - ۱۴:۴۵
فرهنگ و هنر > سینمای ایران
عرفان‌منش در گفتگو با مهر:
انتخاب آثار خارج‌ازمسابقه در اختیار دبیر بود/نامه‌ای از عباسیان نگرفتم
معاون امور سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی، دریافت نامه از سوی دبیر جشنواره فجر برای نمایش فیلم‌های "زندگی مشترک آقای محمودی و بانو" و " همه چیز برای فروش" در بخش خارج از مسابقه را تکذیب کرد.

جلیل عرفان‌منش معاون امور سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی درباره عدم حضور دو فیلم "زندگی مشترک آقای محمودی و بانو" و "همه چیز برای فروش" در لیست فیلم‌های خارج از مسابقه به خبرنگار مهر گفت: انتخاب فیلم‌های خارج از مسابقه در جشنواره فجر و نمایش آنها در اختیار دبیر جشنواره است.

وی افزود: هیات انتخاب برای فیلم‌های خارج از مسابقه هیچ تصمیمی نگرفته و همانطور که تاکید کردم این موضوع در اختیار دبیر است. 

این مسئول سینمایی درباره خبرهایی مبنی بر توقیف یکی از این فیلم‌ها عنوانکرد: این دو فیلمی که شماعنوان کردید تا این لحظه توسط شورای پروانه نمایش دیده نشده است اما برخی از سایت‌ها خبرهایی مبنی بر توقیف یکی از این فیلم‌ها منتشر کردند در حالیکه شورا این آثار را به دلیل تراکم برنامه‌ها در دستور کار خود برای بررسی قرار نداده است.

عرفان‌منش درباره نامه عباسیان که شنیده می‌شود برای بررسی پروانه نمایش این دو فیلم به عرفان‌منش ارائه شده است، عنوان کرد: اصلا چنین نامه‌ای صحت ندارد و این از بافته‌های سایت‌ها است. باز هم تاکید می‌کنم شورای پروانه نمایش هنوز این دو فیلم را ندیده تا دریاره ممیزی آنها صحبت کند.

وی همچنین درباره نظر خود درباره ممیزی این آثار با توجه به اینکه آنها را در جلسات هیات انتخاب جشنواره دیده است، گفت: من شخصا در این مورد اظهارنظری نمی کنم. من خودم درباره دو یا سه اثر علاقمند بودم به لحاظ ارزش هنری در جشنواره حضور داشته باشند، اما چون درباره آنها به اجماع نرسیدیم این موضوع منتفی شد. من هیچ گاه نظر شخصی خودم را عنوان نمی‌کنم.

عرفان‌منش ادامه داد: در بخش خارج از مسابقه هم دبیر جشنواره می‌تواند 6 تا 9 اثر را به نمایش بگذارد که اگر بین آنها باز هم فیلمی به لحاظ فنی نرسد می‌تواند با نظر دبیر، اثر دیگری جایگزین شود. ما این فیلم‌های بخش خارج از مسابقه را هم در شورای پروانه نمایش بررسی کردیم و مشکلی ندارند.

 معاون امور سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی در پایان درباره فیلم‌های "زندگی مشترک آقای محمودی و بانو" و "همه چیز برای فروش" نیز توضیح داد: اگر نامه‌ای برای نمایش فیلم‌های حجازی و ثقفی در فجر دریافت می کردیم آنها را در نوبت بررسی پروانه نمایش قرار می‌دادیم.

کلید واژه های مطلب:
---
|
--
|
-
|
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 12 + 14
1793893
خبر فوری :