پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
 
 
 
 
کد خبر: 2005915
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۷ - ۱۲:۳۹
اجتماعی > بهداشت و سلامت
قانون مزایای سخت و زیان آور مثل سایر قوانین پرستاری اجرا نمی شود
عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: قانون سخت و زیان آور بودن حرفه پرستاری و مزایای آن، مانند سایر قوانین پرستاران هنوز اجرا نمی شود و حتی بازنشستگی پیش از موعد نیز به علت کمبود نیرو عملیاتی نشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیاوش آرین اظهار کرد: اگر چه بازبینی مجددی برای مشاغل سخت و زیان آور در کشور شده و به موجب آن آیین نامه ای تدوین و ابلاغ شد اما هنوز وزارتخانه های مسئول آن را اجرا نکرده اند.

وی حداقل امتیاز قائل شده برای مشاغل سخت و زیان آور را بازنشستگی با 20 سال سابقه خدمت برشمرد و افزود: این در حالی است که همین مورد نیز به علت کمبود نیروی انسانی اجرا نمی شود.

عضو هیئت مدیره نظام پرستاری اندیمشک ادامه داد: هم اکنون یک سال خدمت مشاغل سخت یک سال و نیم محاسبه می شود اما هنوز پرستاران با انواع مشکلات جسمی و روحی با 25 سال خدمت مشغول خدمت رسانی هستند.

آرین با بیان اینکه باید برای مشاغل سخت و زیان آور افزایش میزان مرخصی، پاداش ویژه پایان سال، حقوق اضافه، تسهیلات رفاهی و... در نظر گرفته شود، گفت: وزارت بهداشت حتی نظیر سایر وزارتخانه ها نظیر آموزش و پرورش، خانه معلم، مانند شرکت نفت، ویلای خصوصی در شمال کشور، و حتی شرکت مخابرات تسهیلات برای کارکنان عادی در نظر نمی گیرد و کارکنان وزارت بهداشت از این مزایا محروم هستند.

وی افزود: اگر چه در نگاه اول حرفه پرستاری نظیر برخی مشاغل نظیر کار در معدن سخت و زیان آور نیست اما با دقت بیشتر و اینکه پرستاران در معرض انواع عفونتها از قبیل هپاتیت ث، ایدز و گرفتاری مشکلات روحی روانی هستند در می یابیم که پرستاری نیز جزو مشاغل سخت و زیان آور است.

عضو شورای عالی نظام پرستاری یادآور شد: همچنین پرستار با جان انسانها در ارتباط است و کوچکترین اشتباه به قیمت از دست رفتن انسانی تمام می شود و پرستاران ملزم به پرداخت دیه خواهند شد.

کلید واژه های مطلب:
مشاغل سخت و زیان آور
|
آرین
|
پرستار
|
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 3 + 6
2005915
خبر فوری :