پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
 
 
 
 
کد خبر: 2068106
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۳/۱۲ - ۱۰:۵۷
استانها > شمال > گلستان
کتاب " گلستان و قیام 15 خرداد 42" منتشر شد
گرگان - خبرگزاری مهر: کتاب " استان گلستان و قیام 15 خرداد 42" تالیف غلامرضا خارکوهی در آستانه پنجاهمین سالگرد قیام 15 خرداد وارد بازار شد.
غلامرضا خارکوهی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: برای اولین بار تاریخ منطقه ای واقعه 15 خرداد در استان گلستان مورد بررسی قرار گرفت و در این کتاب منتشر شده است.
 
وی اظهار داشت: این کتاب در 72 صفحه توسط سازمان فرهنگی ورزشی گرگان و در 16 بند با 12 صفحه اسناد و تصاویر قدیمی منتشر شده است.
 
وی عنوان کرد: در این کتاب، ارتباط استان گلستان با واقعه 15 خرداد سال 1342 قم مورد بررسی قرار داده شد و برای تدوین آن از اسناد محرمانه ساواک، انقلابیون و خاطرات شاهدان عینی واقعه اسفاده شده است.
 
خارکوهی بیان داشت: نقش گلستان در قیام 15 خرداد و استمرار آرمانهای شهدای این قیام در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته و تنها معطوف به قیام سال 42 نیست و ارتباط گلستان با وقایع انقلاب از سال 42 تا 57 مورد کنکاش قرار گرفته است.
 
این نویسنده گلستانی یادآورشد: در این کتاب به نقش مردم شهرستانهای مختلف استان ازجمله گرگان، گنبدکاووس و ... پرداخته شده است و وقایع مرتبط با قیام 15 خرداد و وقایعی که در استمرار آن بوده است، مد نظر قرار گرفته است.
 
وی گفت: نامه مشترک طلاب گلستانی و مازندرانی به هویدا نخست وزیر در فروردین 1344، دستگیریهای که بعد از واقعه 15 خرداد صورت گرفت، مکاتبات محرمانه ساواک و شهربانی درباره 15 خرداد نیز در این کتاب به آن اشاره شده است.
 
خارکوهی با بیان اینکه 15 خرداد 42 مبداء انقلاب اسلامی است و در آستانه پنجاهمین سالگرد این قیام قرار داریم کتاب استان گلستان و قیام 15 خرداد سال 42 منتشر شده است.
 
این کتاب در هزار نسخه به همت شورای شهر و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان منتشر شده است. 
کلید واژه های مطلب:
غلامرضا خارکوهی
|
تالیف کتاب
|
15 خرداد
|
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 3 + 4
2068106
خبر فوری :