پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
 
 
 
 
کد خبر: 2199684
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۹/۳۰ - ۰۹:۴۲
اقتصادی > بانک - بیمه بورس
تاثیر هدفمندی یارانه‌ها بر خصوصی‌سازی/ قیمت حامل‌های انرژی رقابتی شود
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با تشریح تاثیر سیاست‌های هدفمندسازی یارانه ها برخصوصی سازی، بر رقابتی کردن قیمت حامل‌های انرژی تاکید کرد.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در گفتگو با مهر با بیان اینکه سیاست‌های دولت در اجرای هدفمندسازی یارانه ها بر عملکرد سازمان خصوصی سازی در واگذاری شرکت ها به ویژه شرکت هایی که تولیدکننده حامل‌های انرژی هستند، تاثیر می گذارد، افزود: براساس قانون، سازمان خصوصی سازی موظف است، نیروگاه هایی که در اختیار وزارت نیرو است را تا پایان سال آتی واگذار کند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به واگذاری و فروش دارایی های دولت و دریافت پول از خریداران افزود: در قبال این فرآیند دولت متعهد به خریداری برق به صورت رقابتی از این نیروگاه های واگذار شده می شود، بنابراین برقی که به مشترکان عرضه می شود، باید قیمت آن به صورت رقابتی دریافت شود تا دولت بتواند تعهد خود را در قبال این نیروگاه ها به درستی انجام دهد. 

وی افزود: در غیراینصورت دولت نمی تواند به تعهدات خود عمل کند و ناچار به برداشت از خزانه برای پرداخت سوبسید به نیروگاه ها می شود که این امر خلاف قوانین کشور است. در عین حال با این وضعیت نیروگاهها از دولت طلبکار می مانند و در مقابل آن بدهی خود را به سازمان خصوصی سازی نمی پردازند.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: با این شکل کار نه تنها واگذاری های قبلی بلکه واگذاری های بعدی هم دچار مشکل می شود و دیگر بخش خصوصی از دولت نیروگاه خریداری نمی کند و روند خصوصی سازی نیروگاه ها یا سایر دستگاه هایی که تولیدکننده حامل های انرژی هستند مانند گاز و غیره متوقف می شود.

وی بر رقابتی کردن قیمت های حامل های انرژی در راستای اجرای سیاست های هدفمندسازی یارانه ها به منظور اجرای بهتر فرآیند خصوصی سازی در کشور تاکید کرد و افزود: با رقابتی شدن قیمت حامل های انرژی روند فروش سهام بنگاه های مذکور مناسب خواهد شد.

کلید واژه های مطلب:
رئیس کل سازمان خصوصی سازی
|
سازمان خصوصی سازی
|
خصوصی سازی
|
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 7 + 6
2199684
خبر فوری :