لاریجانی در خواف:

تحریک برای اختلاف افکنی خیانت است

شناسهٔ خبر: 1008906 -
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چیزی مهم تر از ثبات و آرامش و اخوت بین جریانات سیاسی کشور نیست، گفت: امروز تحریک کردن برای اختلاف افکنی در کشور خیانت است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به استان خراسان رضوی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح پنجشنبه در ادامه سفر خود به این استان در جمع مردم شیعه و سنی شهر خواف طی سخنانی به تاریخ این شهر اشاره کرد و یادآور شد: نوع سلوک مردم خواف با فرزند رشید اسلام و نهضت مشروطه باعث شد خواف در بین همه شهرهای ایران در تاریخ معاصر جایگاه مهمی داشته باشد.

وی با اشاره به ایستادگی شهید مدرس در برابر رضا خان گفت: اگر مدرس نبود در دوره هایی در اثر دسایس جریانهای غرب گرا و شرق گرا فضاحت هایی رخ می داد و منابع کشور حراج می شد.

لاریجانی تصریح کرد: رضا خان از آنجا که نمی توانست در مقابل مدرس در مجلس ایستادگی کند رفتارهای ناصحیح در انتخابات انجام داد تا مجلس را در کنترل خود بگیرد و پس از آن کاری کرد که مدرس به خواف تبعید شود.

وی افزود: تصور رضا خان این بود که اهل سنت در خواف به یک عالم شیعه توجهی نخواهند داشت و این همان تصور غلطی بود که رضا شاه و محمدرضا شاه داشتند و آمریکایی ها نیز در طول سالها این تصور غلط را نسبت به رفتار مسلمانان داشته اند.

رئیس مجلس تاکید کرد: رفتار و سلوک اسلامی که در اهل تشیع و تسنن وجود دارد یک سرمایه است و دشمنان همواره پس از انقلاب روی خط اختلاف شیعه و سنی کار کردند اما چون وحدت شیعه و سنی از آرمانهای امام بود این تلاش ها به نتیجه نرسید.

نماینده مردم قم یادآور شد: این دسایس در عراق و افغانستان و پاکستان همچنان برای اختلاف افکنی بین شیعه و سنی وجود دارد و از دسایس آمریکایی هاست اما آنها خیلی موفق نیستند. بعد از جنگ 33 روزه نیز برخی افراد دون در منطقه سعی کردند اختلافات شیعه و سنی را برجسته کنند.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شرایط چند ماه گذشته در کشور و هتک حرمت روز عاشورا گفت: این مسائل نشان می دهد دشمن همچنان به دنبال رخنه کردن و ضربه زدن به هویت اسلامی است.

وی خطاب به جوانان گفت: جوانان ما که تاریخ انقلاب را از نزدیک لمس نکرده اند باید دقت کنند زیرا بار این مسئولیت به دوش آنها محول می شود و باید با دقت و تیزهوشی حواسشان به همه دسایس آمریکایی و غربی ها باشد و بدانند که رسانه های غرب زیاد دروغ می گویند و توجه کنند که آنها به دنبال تخریب چه هستند.

رئیس مجلس با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی روز گذشته گفت: شما نشان دادید پای آرمانهای انقلاب و دین به طور جد ایستاده اید اما غربی ها همچنان سعی می کنند شرایط اختلاف انگیز داخل کشور را نگه دارند اما چیزی مهم تر از ثبات آرامش و اخوت بین جریانات سیاسی کشور نیست. اگر گفته می شود امنیت و آرامش مهم است برای این است که همه آماده خدمت در کشور باشند. همه باید به همبستگی اسلامی و ملی فکر کرده و برای ایجاد اخوت اسلامی تلاش کنیم.

لاریجانی تاکید کرد: امروز تحریک کردن برای اختلاف افکنی درکشور خیانت است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: توسعه یک امر فراگیر و چند وجهی است و نقطه تمرکز همه باید به سمت مسائل اصلی کشور باشد. اگر مسئله خشکسالی برای کشاورزان آزار دهنده است ، باید به این مسئله توجه کرد ما نیز در مجلس حتما این فکر را پیگیری و با وزیران مربوطه صحبت می کنیم که مسائل دامداران و کشاورزان در اولویت باشد.

وی با اشاره به مصوبات قوی مجلس برای بخش کشاورزی و دامداری گفت: باید تلاش کنیم منابع مورد نیاز کشاورزان ودامداران زودتر به دستشان برسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سخنرانی در جمع مردم خواف با حضور در محل بیمارستان 69 تختخوابی این شهر این بیمارستان را افتتاح کرد.

گفتنی است تا ساعتی دیگر لاریجانی در جمع مردم تایباد سخنرانی خواهد کرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 11 =