تصاویری از حیات وحش /

نجات بچه خرسی که 10 روز سرش در ظرف آب گیر کرده بود!

شناسهٔ خبر: 1134601 -
مسئولان حفاظتی جنگلی در فلوریدا بچه خرس بازیگوشی که سر آن به مدت 10 روز در یک مخزن پلاستیکی آب گیر کرده بود را پیش از آنکه بمیرد نجات دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این بچه خرس 6 ماهه به همراه مادر و برادرش در جنگل ملی اوکالا در فلوریدا زندگی می کند.
سر این بچه خرس بازیگوش 10 روز قبل در یک مخزن پلاستیکی آب گیر کرد. به همین دلیل جنگلبانان نام این توله خرس را "جار- هد" (سر- مخزنی) گذاشتند.

سرانجام جنگلبانان این پارک با همکاری نمایندگان کمیسیون محافظت از حیات وحش این بچه خرس را پیش از آنکه از گرسنگی و تشنگی بمیرد نجات دادند.

"سر- مخزنی" زمانی که در میان زباله ها مشغول پیدا کردن غذا بود دچار این مشکل شده بود.

مایک اورلاندو زیست شناس این کمیسیون توضیح داد: "مردم منطقه واقعا بزرگواری کردند که پس از دیدن این خرسها به ما زنگ زدند."

براساس گزارش ABC، این گروه از دو روز قبل برای به دام انداختن این بچه خرس تله های امن گذاشته بودند اما این خرس بازیگوش از 8 روز قبل از آن دچار این مشکل شده بود.

پس از نجات "سر- مخزنی"، این بچه خرس توانست در کنار مادر و برادرش از خوردن غذا لذت ببرد.

تیم کمیسیون حیات وحش، پس از آرام کردن خرس مادر با داروهای خواب آور به مداوای بچه خرس پرداختند. سپس "سر- مخزنی"، مادر و برادرش را در یک قفس گذاشتند. به محض آنکه خرس ماده از خواب بیدار شد شروع به شیر دادن بچه ها کرد و بعد دامپزشکان هر سه آنها را به یک منطقه کم جمعیت که برای زندگی خرسها مناسب باشد انتقال دادند.

سر- مخزنی به همراه برادرش

مادر و بچه ها در قفس

آزادی

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 13 =