امیر ارژنگی تشریح کرد:

جزئیات شبکه های دیده‌بانی جدید ایران/ مقاومت دیدبانی در برابر جنگ الکترونیک

شناسهٔ خبر: 1193557 -
سخنگوی رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 3 با بیان اینکه شبکه های دیده بانی جدید مجهز به سامانه های الکترواپتیک و مقاوم در برابر جنگ الکترونیک هستند، به تشریح روند برگزاری رزمایش در روز دوم پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ دوم ارژنگی سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 3 صبح امروز در منطقه عمومی رزمایش و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز بیشترین تمرکز رزمایش بر روی سامانه های دیده بانی است که در سراسر کشور مستقر شده اند.

وی افزود: هزاران نفر در اقصی نقاط کشور به عنوان دیده بان از 7 هزار کیلومتر مرزهای ما تا نقطه مرکزی کشور مستقر هستند و از سیستم های مخابراتی پیشرفته استفاده می کنند تا نسبت به انتقال اطلاعات به مراکز فرماندهی و کنترل اقدام کنند.

سرتیپ ارژنگی با بیان اینکه در این رزمایش سامانه های پیشرفته مخابراتی با قابلیت انتقال صوت و دیتا، مقابله با جمینگ در اختیار مجموعه دیده بانهای کشور قرار گرفته است، گفت: بر این اساس اطلاعات در کوتاه ترین زمان ممکن به مراکز فرماندهی و کنترل جهت پردازش، تصمیم گیری، تلفیق و تطبیق با اطلاعات راداری و اطلاعاتی که از سامانه های اطلاعات سیگنالی دریافت شده ، منتقل می شود.

سخنگوی رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 3، با تاکید بر اینکه سامانه های بکارگرفته شده در این رزمایش عموما ساخت داخل کشور و بومی هستند، گفت: این سامانه ها مجهز به سیستم های پیشرفته ای هستند که در لایه های مختلف ارتباطی و سرویس های مختلفی که برای آنها فراهم شده است به انجام ماموریت می پردازند.

وی تصریح کرد: این سامانه ها همچنین می توانند در مقابله با جنگ الکترونیکی مقاوم و پایدار باشند و مداومت عملیاتی خود را حفظ کنند.

وی افزود: علاوه بر این سیستم ها شبکه دیده بانی جدید در کشور دارای خاصیت بهره برداری از سامانه های الکترواوپتیک نیز هست تا هم بتواند شیی پرونده را رویت کنند و هم گزارش وضعیت را به مراکز فرماندهی و کنترل ارسال نمایند. در واقع این سامانه ها به گونه ای طراحی شده اند که هم کار نفر دیده بان را راحت می کنند و هم کار مقابله با جنگ الکترونیک را.

ارژنگی در بخش دیگری ازسخنانش و در تشریح روند برگزاری رزمایش تا امروز، گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از مراکز فرماندهی و کنترل در سراسر کشور تعداد کل مسیرهای کشف شده توسط رادارهای ما بیش از 2057 مورد، کل مسیرهای ناشناس خارج از مرزها ها 231 مورد، تعداد هواپیماهای مهاجم در داخل کشور 6 مورد بوده است که در هر 6 مورد اقدام به دستور مقابله دادیم که توسط هواپیماهای ما عملیات رهگیری انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر آن مجموعه دیده بان کل کشور که مکمل سامانه های راداری و شبکه های الکترونیکی هستند 3452 مورد گزارش ارسال کرده اند.

وی افزود: همچنین بر اساس گزارشاتی که از سایت های شناسایی و هواپیماها داشتیم و با توجه به اینکه این رزمایش یک رزمایش دو سویه است یعنی هم شامل نیروهای آفندی و هم شامل نیروهای پدافندی است بالغ بر 306 مورد گزارش به دستمان رسیده که عملیات جنگ الکترونیک، خنثی سازی در سراسر کشور انجام گرفته است ضمن اینکه اقدامات مقابله با هواپیماهای ناشناس هم از طریق هواپیماهای رهگیر انجام شده و هم سامانه های توپخانه ای را عملیاتی کرده ایم که بر این اساس اهداف مورد نظر رصد و شناسایی شده و هشدارهای لازم هم به آنان داده شده است.

گفتنی است رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 3 از نخستین ساعات بامداد روز سه شنبه با رمز یا حسین (ع) آغاز شد و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 6 =