گزارش ویژه خبری تصویری/

توطئه مشترک غربی عربی برای ناآرام کردن سوریه/ رد پای اسرائیل در درعا

شناسهٔ خبر: 1277686 -
خبرگزاری مهر - گروه بین المللی : شهر درعا سوریه چند روزی است آبستن تحولات خطرناکی است که با افشای کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات و پول در مسجدی که افراد مسلح ذخیره کرده بودند و ارسال یک میلیون اس ام اس از سوی اسرائیل برای تحریک مردم، پرده از توطئه خطرناک غربی ها و برخی اعراب برای ناامن کردن سوریه یکی از ارکان جبهه مقاومت بر داشته می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سوریه از جمله کشورهایی است که همواره حامی مقاومت لبنان و فلسطین بوده است و هم اکنون پذیرای دهها هزار آواره فلسطینی در خاک خود است.

این کشور همواره به خاطر مواضع خود در حمایت از مقاومت فلسطین و لبنان با فشارهای فزاینده غربی ها روبرو بوده است، با این حال هیچ گاه از مواضع خود در این زمینه کوتاه نیامده است.

اما به نظر می رسد غربی ها پس از ناکام ماندن در جدا کردن سوریه از ایران دیگر حامی مردم مظلوم لبنان و فلسطین و ملتهای تحت اشغال و ظلم، همان سناریوی شکست خورده ای را که درباره ایران اجرا کردند و نتیجه ای نگرفتند، می خواهند درباره سوریه پیاده کنند.

 شکی نیست که هر کشوری حتی کشورهای اروپایی و آمریکا با مشکلات اقتصادی و بیکاری و ... روبرو هستند و سوریه نیز در این مورد مستثنی نیست و این کشور با توجه به تحریمهای غربی ها با مشکلاتی در زمینه  اقتصادی و به تبع آن در زمینه اجتماعی روبرو است؛ اما غربی ها و رسانه های وابسته به آنها که فقط در چارچوب منافع نظام سلطه عمل می کنند، همواره تلاش کرده اند از هر حادثه اجتماعی و صنفی در کشورهایی که مخالف سلطه طلبی و زورگویی غربی هاست، بهره برداری کرده و با داخل کردن عناصر مورد حمایت خود و مسلح کردن آنها و تحریک و ارعاب مردم، فضای داخلی آن کشورها را ناامن و بحرانی کرده تا بتوانند با گسترده کردن این تحرکات، زمینه رسیدن به اهداف شوم خود را در این کشورهای مخالف نظام سلطه فراهم کنند.

 درعا سوریه نیز همانند هر شهری ممکن است با مشکلات اقتصادی و اجتماعی روبرو باشد و مردم هم اعتراضهایی به عملکرد مسئولان محلی داشته باشند که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه با برکناری استاندار بر ضرورت رسیدگی به مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرده است، ولی نکته مهم سوء استفاده طرفهای فرصت طلب و وابسته به غرب از این اعتراضات است، همانطور که خبرگزاری و تلویزیون سوریه فاش کردند اعضای یک باند مسلح مقادیر زیادی سلاح و مهمات و وجه نقد در مسجد العمری درعا که آنها به اشغال خود در آورده بودند، ذخیره کرده بودند که نیروهای امنیتی سوریه آنها را کشف کرد.

اعضای این باند به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، به تیم پزشکی در نزدیک مسجد العمری در شهر درعا حمل کردند که سبب کشته شدن یک پزشک، یک امدادگر و رانندده خودرو شد.

این باند مسلح اقدام به انبار کردن سلاح در مسجد و به کارگیری کودکان ربوده شده به عنوان سپر انسانی کرده است.

این خبرگزاری تاکید کرده است طرفهای خارجی به دروغ افکنی درباره اوضاع در درعا با هدف تحریک ساکنان این شهر و ارعاب آنها دست می زنند.

بر اساس این گزارش ، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در فرمانی، استاندار درعا را برکنار کرد.

به گفته یک منبع رسمی در دمشق، نیروهای امنیتی مستقر درمنطقه بلافاصله با متجاوزان برخورد کردند و توانستند شماری از اعضای این باند مسلح را زخمی و تعدادی را بازداشت کنند.

در این حادثه، یکی از نیروهای امنیتی سوریه نیز کشته شد، نیروهای امنیتی همچنان به تعقیب اعضای این باند مسلح که به ارعاب شهروندان و عملیات کشتار و سرقت و آتش زدن تاسیسات دولتی و خصوصی در درعا دست می زنند، ادامه می دهند.

این منبع رسمی فاش کرد : باند مسلح اقدام به انبار کردن سلاح در مسجد العمری کرده است و از کودکان ربوده شده به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

 


تصویر پخش شده از سوی تلویزیون سوریه که نشان می دهد باند مسلح این سلاحها و پولها را در داخل مسجد العمری ذخیره کرده بودند

اعضای این باند مسلح با اشغال منازل مردم از آنها برای تیراندازی به عابران و افرادی که برای نماز به مسجد می آیند، استفاده می کنند و نیروهای امنیتی سوریه به مقابله با این باند مسلح پرداخته و آنها را برای سپردن به دستگاه عدالت تحت تعقیب قرار می دهند.

تلویزیون رسمی سوریه نیز تصاویری از سلاحها و مهمات و پولهایی که این باند مسلح در مسجدالعمری در درعا ذخیره کرده بودند، پخش کرد.

این نوار مقادیری از سلاح از جمله کلت کمری، کلاشینکف و جعبه های حاوی بمب و مهمات و مبالغ هنگفتی وجه نقد را نشان می دهد.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) در ادامه افزود : ریاض الشقفه مسئول اخوان المسلمین دو ماه پیش از بازگشت این گروه به فعالیت نظامی در سوریه خبر داده بود.

دخالت رژیم صهیونیستی  برای ناآرام کردن سوریه

خبرگزاری سانا فاش کرد : بیش از یک میلیون پیام کوتاه(اس ام اس) از خارج به سوریه ارسال شده است که منبع اکثر آنها، رژیم اسرائیل است و این رژیم از سوریها می خواهد از مساجد به عنوان مکانی برای آغاز اغتشاش و آشوب استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، طرفهای خارجی به پخش شایعات و دروغ درباره اوضاع شهر درعا ادامه می دهند و مدعی دریافت تصاویر و پیامهایی از داخل شهر و وقوع جنایات برای ارعاب و ترساندن مردم می شوند.

مردم شهر درعا، اماکنی را که اعضای این باند مسلح در آن مخفی شده اند،به نیروهای امنیتی سوریه اطلاع داده اند که اعضای این باند برای تیراندازی به مردم، خانه هایی را به زور اشغال کرده اند.

                                 

تصویر پخش شده از سوی تلویزیون سوریه که نشان می دهد باند مسلح این سلاحها و پولها را در داخل مسجد العمری ذخیره کرده بودند

یک منبع رسمی سوری تاکید کرد : نیروهای امنیتی همچنان به تلاشهای خود برای کشف انبارهای سلاحهای قاچاق شده از طریق مرزها و تجهیزات ارتباطی پیشرفته در درعا و همچنین بازداشت مجرمان برای سپردن آنها به دستگاه عدالت ادامه می دهند.

به گفته این منبع، مردم درعا در پیگرد اعضای این باند مسلح به نیروهای امنیتی کمک می کنند و اطلاعات مربوط به مکانهای اختفای آنها را در اختیار نیروهای امنیتی قرار می دهند.

سانا در اشاره به تبلیغات منفی بیشتر شبکه های غربی و برخی شبکه های عربی به ویژه العربیه علیه سوریه و انتشار خبرهایی از آنچه آنها شاهد عینی یا فعال حقوق بشر ادعا می کنند، گزارش داد : برخی شبکه های ماهواره ای که رویکرد خصمانه ای در برابر سوریه دارند همچنان به پخش دروغ و خبرهای ساختگی با عنوان شاهد عینی یا سازمانهای حقوق بشر برای سرپوش گذاشتن بر دروغهای خود با هدف تحریک مردم به خشونت در درعا ادامه می دهند و این شبکه ها تصاویری از حوادث قدیمی پخش می کنند.

خبرگزاری سوریه افزود : درعا از روز گذشته شاهد آرامش شکننده ای بوده است و با ادامه تلاشهای عناصر مسلح برای ارعاب مردم، مناطقی در مرکز شهر با آرامش و مناطق دیگر با تنش همراه بوده است.

العربیه از جمله شبکه هایی است که به سبب رویکرد خصمانه بر ضد جبهه حامیان مقاومت شامل ایران و سوریه، همواره تلاش می کند فضایی ناآرام و بحرانی از این کشورها ارائه کند و در این زمینه علاوه از شیوه نخ نمای شده تکیه بر شاهد عینی و فعالان حقوق بشری که هیچ نامی از آنها نمی برد، استفاده می کند؛ این شبکه از چند روز پیش با استفاده از عناوین مجهول همچون شاهد عینی و فعال حقوق بشر به بزرگنمایی تحولات در درعا و القای ناامنی و بحران در سوریه دست می زند و امروز هم در همسویی با رسانه های غربی به نقل از آنچه فعال حقوق بشری خواند، اعلام کرد : روز گذشته 100 نفر در درعا سوریه کشته شدند.

این شبکه در اغتشاشات عناصر تحریک شده از سوی غرب در جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان بازوی قدرتمند رسانه ای اغتشاشگران و عناصر وابسته به غرب عمل می کرد و حتی گفتگوهایی با دشمنان ملت ایران از جمله بنی صدر خائن و اعضای گروهک تروریستی منافقین انجام می داد و برای نشان دادن عمق کینه و دشمنی خود با مردم و نظام مقدس اسلامی، ابتدا صحبتهای این مزدوران را به فارسی پخش می کرد و بعد عربی آن را برای معدود بینندگان خود ترجمه می کرد.

گزارش : رضا مهری

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 16 =