برای اولین بار در کشور/

آکادمی تندرستی و ورزش درمانی دانشگاه شیراز افتتاح شد

شناسهٔ خبر: 1304412 -
شیراز - خبرگزاری مهر: آکادمی تندرستی و ورزش درمانی دانشگاه شیراز به منظور ارائه فعالیتهای تخصصی و علمی ورزشی راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، مسئول تربیت بدنی دانشگاه شیراز شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح این مرکز در جمع خبرنگاران گفت: حدود 350 تا 400 میلیون تومان از طریق کمکهای مردمی و اعتبارات دانشگاه شیراز برای راه اندازی این مجموعه هزینه شده است.

فرهاد دریانوش ادامه داد: این مجموعه از آکادمی المپیک تهران نیز مجهز تر است که شامل انواع دستگاههای هوازی و غیر هوازی و همچنین کتابخانه ای شامل سه هزار و 500 جلد کتاب و بیش از دو هزار و 500 سی دی تخصصی ورزش است.

وی اولویت اول ساخت این مرکز را توسعه استعداد یابی ورزشی دانست و افزود: راه اندازی مرکز ورزش درمانی، پایگاه نتدرستی و همچنین بخشهای مختلف به منظور استعداد یابیهای دقیق و شناخت کامل تواناییهای ورزشکاران در رشته های مختلف است.

دریانوش تصریح کرد: با توجه به تستهایی که در این محل از ورزشکاران گرفته می شود می توان عملکرد مربیان تیمها را نیز مد نظر قرار داد.

مسؤل تربیت بدنی دانشگاه شیراز یاد آور شد: یکی از مشکلات تیمهای ورزشی عدم توجه به مباحث علمی ورزش است که در این مرکز توجه خاصی به این بخش می شود.

دریانوش با بیان اینکه 300 نفر از دانشجویان دانشگاه شیراز در این مرکز دارای پرونده هستند، افزود: ایجاد پروندههای تندرستی برای دانشجویان دانشگاه شیراز از جمله فعالیتهای با اهمیت این مرکز است که بطور یقین شاهد استقبال بیشتر دانشجویان خواهیم بود.

دریانوش در بخش دیگری از سخنان خود ادارات و تیمهای ورزشی را دعوت به حضور در این مرکز کرد و گفت: انجام تستهای مختلف ورزشی می تواند کمکی در روند موفقیت ورزشکاران باشد و همچنین ادارات و سازمانهای مختلف نیز می توانند از امکانات این مجموعه استفاده کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 4 =