جزئیات تغییرات و اعلام نتایج/

6 خبر مهم کنکور کارشناسی ارشد آزاد/ پرطرفدارترین رشته‌های کنکور ارشد

شناسهٔ خبر: 1309935 -
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح جزئیات برخی تغییرات کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امکان قبولی داوطلبان این آزمون در بیش از یک رشته خبر داد و گفت: در صدد هستیم امکان قبولی داوطلبان این آزمون را در بیش از یک رشته انتخابی فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله سجادی جاغرق روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از حوزه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با اعلام این خبر افزود: تغییراتی در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد انجام می گیرد که در تلاش هستیم این تغییرات برای آزمون سال جاری اعمال شود.

اجرای تغییرات کنکور ارشد آزاد از سال 91

وی افزود: این تغییرات در سال آینده به طور کامل اجرایی می شود و داوطلب می تواند در چند رشته محل ثبت نام کند.

سجادی اظهار داشت: در تدارک ایجاد امکان ثبت نام در بیش از یک رشته هستیم تا داوطلب بتواند چند انتخاب داشته باشد و از محدودیت انتخاب یک رشته - محل در آزمون کارشناسی ارشد خارج شود و می تواند آزادی عمل بیشتری داشته باشد.

نسبت زنان و مردان در کنکور کارشناسی ارشد 90 دانشگاه آزاد

وی با اشاره به جزئیات آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 90 گفت: 500 هزار نفر در این آزمون شرکت کرده اند که 57 درصد مرد و 43 درصد زن هستند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته 13 درصد، تعداد رشته های تحصیلی 22 درصد و تعداد رشته - محلها نیز 18 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یک هزار و 640 رشته - محل، 339 رشته تحصیلی در 132 واحد دانشگاهی ارائه می شود.

سجادی یادآور شد: آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 90 در 6 نوبت در تهران و 123 حوزه امتحانی سایر شهرها برگزار می شود و در نهایت 12 درصد از داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته می شوند.

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد

وی با اشاره به زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد گفت: نتایج نهایی در نیمه دوم شهریورماه 90 اعلام می شود و اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون نیز بر اساس نمرات ممتازین و ظرفیت واحدهای دانشگاهی و اولویت های انتخاب شده، درهمان زمان اعلام می شود.

پرطرفدارترین رشته های کنکور ارشد آزاد

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به پرطرفدارترین رشته های انتخابی از سوی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد گفت: حسابداری، حقوق خصوصی، حقوق جزا، مدیریت اجرایی و مهندسی نرم افزار به ترتیب جزء 5 رشته پرطرفدار این آزمون هستند.

زنان و مردان بیشتر چه رشته ای را انتخاب کردند

وی خاطرنشان کرد: بیشترین رشته هایی که توسط زنان انتخاب شده است به ترتیب شامل آموزش زبان فرانسه با 91 درصد شرکت کننده زن و پرستاری با 88 درصد شرکت کننده زن هستند. همچنین رشته های مهندسی نفت، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران با 98 درصد شرکت کننده مرد، پرمتقاضی ترین رشته های داوطلبان مرد آزمون هستند.

مسن ترین داوطلبان چند ساله بودند

سجادی یادآور شد: یک زن و یک مرد 76 ساله نیز مسن ترین داوطلبان شرکت کننده در این دوره از آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بوده اند.

وی همچنین با تاکید بر سلامت آزمون اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در نهایت سلامت، دقت و انضباط برگزار شده و با توجه به تنوع سئوالات، ضریب امنیتی نیز افزایش می یابد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 16 =