الهیان در گفتگو با مهر:

صالحی وعده عزل ملک‌زاده در صورت احراز تخلفات را داد

شناسهٔ خبر: 1339132 -
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: صالحی در جلسه کمیسیون قول داد در صورت احراز تخلفات پرونده قضایی ملک زاده وی را از سمت معاونت وزیر امور خارجه عزل کند.

زهره الهیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وزیر امور خارجه گفت: در این جلسه نمایندگان دلایل مخالفت خود درباره انتصاب ملک زاده به عنوان معاون وزیر امو خارجه را اعلام داشتند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر امور خارجه در این جلسه در جریان روند جمع آوری امضا برای استیضاح خود قرار گرفت تصریح کرد: ظاهرا صالحی در جریان پرونده قضایی و تخلفات این فرد قرار نداشته است.

الهیان افزود: در جلسه کمیسیون امنیت ملی مقرر شد وزیر امور خارجه پس از بررسی سوابق و استعلامات مربوط به ملک زاده تصمیمات مقتضی را پیرامون عزل وی از معاونت خویش اتخاذ کند.

وی تصریح کرد: صالحی نیز در این جلسه اعلام کرد حضور فردی که سوابق مجرمانه دارد در دستگاه دیپلماسی به صلاح کشور نیست لذا در صورت احراز تخلفات ملک زاده وی را از معاونت وزیر امور خارجه عزل می کنم.

الهیان با اشاره به اینکه نمایندگان امضا کننده طرح استیضاح وزیر امور خارجه نیز منتظر اقدام عملی صالحی هستند گفت: استیضاح وزیر امور خارجه تا زمانی که اقدام عملی از سوی وی برای عزل ملک زاده صورت نگیرد منتفی نیست.

لازم به ذکر است در پی انتصاب محمد شریف ملک زاده به عنوان معاون مالی - اداری وزیر خارجه طرح استیضاح علی اکبر صالحی وزیر خارجه با 25 امضا در مجلس شورای اسلامی تهیه شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 4 =