میلیونها پوند خسارت آنلاین به دلیل ضعف املای کارمندان

شناسهٔ خبر: 1359363 -
یک شرکت آنلاین اعلام کرده است املای نادرست در وب سایتهای انگلستان تا کنون منجر به وارد شدن میلیونها پوند خسارت به تجارتهای آنلاین این کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته این شرکت مشکل بزرگ و اصلی شرکتهای آنلاین کمبودها یا نقصهای فناورانه نیست بلکه ضعف در هجی کردن و املا در میان کارکنان شرکتها است که آمار آن نیز تکان دهنده است.

"چارلز دانکومب" رئیس وب سایتهای چندین وب سایت تجاری مختلف می گوید تحلیل وب سایتها نشان می دهند یک اشتباه کوچک در املای واژه ها در وب سایتهای مختلف می تواند فروش وب سایت را به نیم کاهش دهد، به اعتقاد وی املای ضعیف کارمندان یکی از جدی ترین مشکلات برای اقتصاد آنلاین است.

تحلیلها نشان می دهد این پدیده میلیونها پوند خسارت به تجارت آنلاین وارد می کند، در حالی که شرکتهای آنلاین بسیار پیشرفته به این مهارت قدیمی و سنتی کارمندان خود وابستگی شدید دارند و تلاش نافرجام این شرکتها برای استخدام کارمندانی با توانایی هجی و نگارش درست واژه ها به این معنی است که این بخش از اقتصاد از کارایی کافی برخوردار نیست.

آمارهای به دست آمده از فروش اینترنتی در انگلستان نشان می دهد شرکتهای آنلاین در هفته 527 میلیون پوند فروش دارند، در حالی که پدیده جدید اما تاثیرگذار نگارش نادرست در حال آسیب وارد کردن به درآمد آنلاین این کشور است. به گفته دانکومب دلیل تاثیرگذاری بالای نگارش غلط بر روی درآمد آنلاین شرکتها این است که 99 درصد ارتباط شرکتهای تجاری آنلاین با مشتریان خود از طریق نوشتاری است.

دانکومب معتقد است امکان شناسایی تاثیر دقیق این پدیده بر روی درآمد آنلاین وجود دارد، وی با محاسبه "درآمد بر مشتری" یک وب سایت دریافت که درآمد این شرکت پس از تصحیح غلطهای املایی موجود بر روی سایت دو برابر می شود. به گفته وی املای درست در اعتبار بخشیدن به محتوی وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا زمانی که یک مشتری در تلاش است خود را از هرزنامه ها و یا وب سایتهای آلوده دور نگه دارد، یک غلط املایی می تواند برای وب سایت تجاری مرگبار باشد.

بر اساس گزارش بی بی سی، به گفته دانکومب در فرم استخدام فارغ التحصیلان ردپای املا و دستور زبان ضعیف به خوبی آشکار است، حتی برخی از این افراد از ادبیات پیامکی در پر کردن فرمهای خود استفاده می کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 6 =