زنگی آبادی با مهر عنوان کرد:

دو تیم به جان هم افتادند و زیرآب هم را می‌زنند/ بررسی ماجرای دلارها

شناسهٔ خبر: 1363579 -
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری از احتمال معرفی نکردن خاتون آبادی به عنوان سرمربی پتروشیمی به اتحادیه جهانی دوچرخه سواری خبر داد و گفت: دو نماینده ایران که باید در خارج از کشور به هم کمک کنند، مدتی است به جان هم افتاده‌اند و زیرآب هم را می‌زنند.

علی زنگی آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب در خصوص ادعای غلامرضا کوهی(سرمربی تیم دوچرخه سواری دانشگاه آزاداسلامی) مبنی بر اینکه دلارهای تیم پتروشیمی باعث شده تا از این تیم تست دوپینگ بگیرند، گفت: اینکه یک تیم باشگاهی بتواند پول بدهد که از تیم دیگرتست بگیرند یا نه درست نیست. ادعای آقای کوهی باید بیشتر از این بررسی شود.

وی با بیان اینکه البته رفتار و حرف های یکی دوماه گذشته خاتون آبادی تا حدی به این ادعا نزدیک است، افزود: درخوست دوپینگ از سوی یک باشگاه صورت نمی گیرد هر چند که در برخی مواقع ماموران وادا به دنبال شایعه یا شنیده‌هایی از برخی از ورزشکاران تست می گیرند اما به این شکل وارد عمل نمی شوند.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان در خصوص اینکه برخورد تیم پتروشیمی در قبال تیم دانشگاه آزاد در یک میدان برون مرزی تا چه حد به اعتبارات بین المللی مان ضربه خورده است"، گفت: واضح است که در مسابقات بین المللی خارج از کشور دو نماینده ایران باید به همدیگر برای تصاحب عناوین جهانی کمک کنند اما این دو تیم مدتی است به جان هم افتاده اند و زیرآب هم را می زنند.

وی تصریح کرد: در تورها برای هم نامه نگاری می کنند. این مسئله صورت خوشی ندارد و به اعتبارمان لطمه می زند. همین حواشی هم باعث شده تا این دو تیم در این مدت افت کنند و همان طور که خودتان هم دیده اید پتروشیمی در تور تهران افت کرده و عنوان قهرمانی تور تهران و چین را با هم از دست داد. تیم دانشگاه آزاد هم در تور چین هفتم شد.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان با بیان اینکه با این روند احتمال دارد تا خاتون آبادی را برای همیشه محروم کنیم، گفت: این مربی در کنار تمامی این مسائل، بدون در نظر گرفتن رای صادر شده کمیته انضباطی جریمه نقدی اش را پرداخت نکرده و تیم پتروشیمی را در تور چین همراهی کرده است. طبق قانون وی باید سه ماه هیچ تیمی را در مسابقات داخلی وخارجی همراهی نکند.

وی ادامه داد: با این کار قرار است خاتون آبادی بار دیگر به کمیته انضباطی فدراسیون بیاید. در صورتیکه عملکرد وی به همین شکل باقی بماند تصمیمات جدیدی در خصوص او خواهیم گرفت. ما می توانیم در دوره بعد خاتون آبادی را به عنوان مربی یا سرمربی از سوی ایران برای همراهی تیمش در مسابقات بین المللی به اتحادیه جهانی معرفی نکنیم.

غلامحسین کوهی سرمربی تیم دوچرخه سواری دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر مدعی شده است که تیم پتروشیمی برای گرفتن تست دوپینگ از ورزشکاران این تیم هزینه کرده است. دو تیم پتروشیمی تبریز و دانشگاه آزاد اسلامی در تور چین هایلگ به دلیل حواشی ناشی از مثبت اعلام شدن تست دوپینگ رکابزنان عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی دوره قبل خود را از دست دادند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =