طباطبایی به مهر خبر داد:

وضعیت ثبت نامی پذیرفته شدگان دارای مغایرت معدل در کنکور ارشد

شناسهٔ خبر: 1397249 -
معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور وضعیت ثبت نامی پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد را که دارای مغایرت معدل هستند اعلام کرد.

دکتر سیدجلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دانشگاهها در زمان ثبت نام از پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد، افرادی را که دارای معدلی مغایر با آنچه به ثبت رسیده باشند را به سازمان سنجش گزارش می کنند.

وی افزود: افرادی که معدل خود را بیشتر از آنچه در مدرک کارشناسی آمده ذکر کرده باشند نمی توانند در دانشگاهها ثبت نام کنند.

طباطبایی اظهار داشت: افرادی که معدلی کمتر از معدل مدرک کارشناسی خود در فرم ثبت نام درج کرده باشند نیز می توانند به صورت مشروط ثبت نام کنند و پس از استعلام دانشگاهها امکان ثبت نام دارند.

به گزارش مهر، بر اساس دستورالعمل ثبت نامی ارسالی به کلیه دانشگاهها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 90 آمده است از ثبت نام پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت نامی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد) هستند، جداً ممانعت به عمل آید.

به این دسته از پذیرفته شدگان توصیه شده است به محل قبولی خود مراجعه نکنند و درصورت لزوم چنانچه در این رابطه سئوالی دارند می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در بخش پاسخگویی اینترنتی اقدام کنند. به مراجعات حضوری و هر نوع مکاتبه‌ای غیر از سایت این سازمان پاسخ داده نخواهد شد.

چنانچه مغایرتی بین معدل مندرج در این فرم و یا مدرک کارشناسی داوطلب و معدل ارائه شده به این سازمان که در لیست پذیرفته شدگان موسسه محل قبولی نیز درج شده است، وجود داشته باشد، از ثبت نام پذیرفته شده ممانعت به عمل خواهد آمد و داوطلب از این آزمون و آزمون سال بعد محروم خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب و هیچگونه مساعدتی از سوی این سازمان با وی صورت نخواهد گرفت.

به گزارش مهر، کنکور کارشناسی ارشد سال 90 در 142 کد رشته امتحانی و در روزهای 27 تا 29 بهمن ماه برگزار شد و 870 هزار نفر در این آزمون شرکت کردند و نتایج نهایی روز 8 شهریور ماه اعلام شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 0 =