شهریاری عنوان کرد:

اطمینان وزارت بهداشت از سلامت داروهای ام‌اس/داروهای مشکل‌دار قاچاقند

شناسهٔ خبر: 1403574 -
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: معاون غذا و دارو وزارت بهداشت هیچ یک از انتقادات و ایرادهای مربوط به داروهای وارد شده از آرژانتین را قبول ندارد و اظهار می‌کند که برخی از داروها با قاچاق وارد داروخانه‌ها شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسینعلی شهریاری با اشاره به توزیع داروی ام اس که بدون مطالعات بالینی در داروخانه‌ها عرضه شده است، اظهارداشت: معاونت نظارت غذا و دارو وزارت بهداشت در چندین جلسه با حضور در کمیسیون بهداشت تاکید داشت که تمام داروهای وارد شده به کشور اثربخشی لازم را دارند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با بیان اینکه آنها هیچ یک از مسائل مربوط به واردات دارو از آرژانتین که گفته می‌شود بدون مطالعات بالینی وارد کشور شده است را قبول ندارند افزود: مسئولان وزارت بهداشت اظهار می‌کنند که ممکن است مقداری دارو آن هم به دلیل قاچاق که به علت عدم نظارت کافی از چشم مسئولان دور مانده، در داروخانه‌ها وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: مسئولان وزارت بهداشت مسائل و انتقادهای مربوط به واردات دارو از آرژانتین را قبول ندارد و همگی تاکید و نظرشان بر تقویت تولید داخلی دارو است.

شهریاری با تاکید بر لزوم حمایت از شرکتهای داخلی تولید دارو گفت: استدلال وزارت بهداشت درباره واردات دارو بر وجود برخی از مشکلات احتمالی است، آنها معتقدند که اگر به مشکلی برخوردیم باید بتوانیم نیاز کشور را رفع کنیم از سوی دیگر نیز تولید دارو نباید در انحصار یک شرکت خاص باشد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 8 =