ترقی در گفتگو با مهر:

ایران نباید با آزادی دو زندانی به آمریکا امتیاز دهد

شناسهٔ خبر: 1407905 -
معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه در آستانه سفر احمدی نژاد به نیویورک موضوع آزادی دو تبعه آمریکایی مطرح شده است تصریح کرد: ایران نباید با آزادی دو زندانی به آمریکا امتیاز دهد.

حمید رضا ترقی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص وعده آزادی دو تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی با قرار وثیقه اظهار داشت: ایران به عنوان حسن نیت موضوع آزادی این دو تبعه آمریکایی را مطرح کرده است البته هنوز آزادی آنها قطعی نشده است.

وی به برنامه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در روز های آینده اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور ایران طبق دوره های  گذشته در مجمع عمومی این سازمان شرکت می کند، از این رو طرح موضوع  وعده آزادی دو تبعه آمریکایی قبل از سفر احمدی نژاد به نیویورک عنوان شد تا بازتاب آن در این سفر  دیده شود.

این فعال سیاسی ادامه داد: البته معتقدم نباید امتیازی به آمریکا داد.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که عده ای در داخل کشور معتقدند با توجه به بیداری اسلامی و تسخیر سفارتخانه رژیم صهیونیستی نباید موضوع وعده آزادی دو تبعه آمریکایی از سوی ایران مطرح می شد افزود: سونامی بیداری اسلامی به قدری افزایش پیدا کرده که کسی نمی تواند مانع این بیداری ملت ها شود.و مردم منطقه همچنان بر مسیری که انتخاب کرده اند تاکید می کنند.

چندی پیش شین بائر و جاش فتال از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به اتهام ورود غیرقانونی به ایران و جاسوسی برای ایالات متحده آمریکا جمعا به 16 سال حبس محکوم شده بودند.

رئیس‌جمهور روز گذشته در گفتگوی اختصاصی با شبکه NBC ‌از آزادی دو آمریکایی محکوم به جاسوسی تا چند روز آینده خبر داد.


 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 1 =