جشن قرآن پایه اول ابتدایی در مدارس همدان برگزار شد

شناسهٔ خبر: 1424639 -
همدان - خبرگزاری مهر: جشن آغاز آموزش قرآن برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی همزمان با سراسر کشور در استان همدان با حضور معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه قربان در جشن آغاز آموزش قرآن پایه اول ابتدایی در استان همدان  گفت: مربیان و معلمان همواره باید با دیدگاهی مثبت به آینده دانش آموزان امیدوار بوده و به آنها به عنوان مدیران و مسئولان فردا نگاه کنند.

وی اظهار داشت: جشن آغاز آموزش قرآن برای یک میلیون و دویست هزار دانش آموز در سراسر کشور برگزار شد.

قربان ادامه داد: مربیان و اولیا باید همواره قرآن را همانگونه که در شان و منزلت این کتاب آسمانی است آموزش دهند تا دانش آموزان هر چه بهتر با روخوانی و قرائت قرآن آشنا شده و با حفظ قرآن درس های آن را در زندگی خود به کار بگیرند.

معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان گران بهاترین سرمایه والدین در دست مربیان هستند، عنوان کرد: تدبیر و برنامه ریزی ها در مدارس و آموزش و پرورش باید با توجه به این نکته انجام شود.

قربان اضافه کرد: از هفته جاری آموزش قرآن در مدارس کشور انجام می شود و مربیان باید فضای کلاس قرآن را به گونه ای مهیا کنند که ازشادترین و با نشاط ترین کلاس های آموزشی باشد تا دانش آموزان با شور و علاقه در آن شرکت کنند.

وی بیان کرد: آموزش قرآن دانش آموزان را به انسانی رشد یافته و متعالی تبدیل می کند که می توانند کشور را به توسعه پایدار اقتصادی و صنعتی برسانند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک همدان نیز در جشن آغاز آموزش قرآن دانش آموزان پایه اول ابتدایی همدان گفت: جشن ملی آغاز آموزش قرآن با هدف انس بیشتر دانش موزآن پایه اول ابتدایی با این کتاب و رهنمودهای آن برگزار می شود.

علی مظاهری افزود: تدریس قرآن در پایه اول ابتدایی برای آشنایی و انس با قرآن، نهادینه کردن فرهنگ قرآنی و معرفی بلاغت و شیوایی کلام قرآن، آموزش آداب گوش دادن به قرآن و تفکر در آیات قرآن از دیگر اهداف آموزش قرآن در این دوره است.

وی ادامه داد: دانش آموزان با شنیدن داستان های قرآنی در طول سال تحصیلی می توانند از آنها برای زندگی خود الگو بگیرند.

مظاهری اضافه کرد: در برنامه چهارم و پنجم توسعه و سند چشم انداز بیست ساله با توجه به منشور فرهنگ قرآنی و نخستین سند جامع راهبردی کشور و با ایجاد تغییر در شورای عالی فرهنگی در سالجاری تعداد مدارس قرآنی موجود در استان افزایش یافته است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =