برای نخستین بار صورت می گیرد/

جزئیات پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس بین الملل ارس دانشگاه تبریز

شناسهٔ خبر: 1439096 -
رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تبریز از پذیرش 401 دانشجوی کارشناسی ارشد در این پردیس خبر داد و اعلام کرد که برای نخستین بار پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس ارس این دانشگاه با بررسی پرونده متقاضیان انجام می شود.

داوود مختاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پذیرش دانشجوی دکتری برای نخستین بار در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز ادامه داد: برای نخستین بار در مقطع دکتری رشته­ های عمران گرایش خاک و پی، عمران گرایش سازه ­های هیدرولیکی، زمین ­شناسی اقتصادی و فوتونیک در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز دانشجو پذیرش خواهد شد که در حال بررسی مدارک متقاضیان هستیم.

وی با اشاره به پذیرش 401 دانشجوی کارشناسی ارشد در این پردیس اضافه کرد: این دانشجویان در مجموع در 15 رشته کارشناسی­ارشد پذیرفته شدند و پذیرش در 7 رشته جدید مقطع کارشناسی ارشد پردیس بین­المللی ارس دانشگاه تبریز امسال برای نخستین بار صورت گرفته است.

رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز، استقبال از این پردیس را قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: با توجه به سیاستهای دانشگاه تبریز برای پذیرش دانشجویان خارجی و فراهم آوردن زمینه ادامه تحصیل برای دانشجویان ایرانی در داخل کشور، توسعه رشته ­های مقاطع تحصیلات تکمیلی از برنامه ­های پردیس بین­المللی ارس دانشگاه تبریز است.

مختاری تعداد کل دانشجویان شاغل به تحصیل در پردیس بین ­المللی ارس دانشگاه تبریز را 908 نفر اعلام کرد و گفت: برنامه های توسعه ­ای پردیس بین­المللی ارس با توجه به برنامه های راهبردی بلند مدت علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه تبریز مطابق با سیاستهای کلان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سال 1388 در منطقه آزاد تجاری - صنعتی ارس (جلفا) که جاذبه ­های توریستی و تجاری فراوانی دارد زیر نظر این دانشگاه در دستور کار قرار گرفته است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 8 =