عصر امروز برگزار شد؛

افتتاح نخستین نمایشگاه ملی مد و مانتو/ عرضه 110 اثر برتر

شناسهٔ خبر: 1463738 -
نخستین نمایشگاه مد و مانتو در فرهنگسرای نیاوران عصر شنبه در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی کشاورز سرپرست کارگروه ساماندهی مد و لباس در آیین نخستین نمایشگاه مد و مانتو که  عصر شنبه با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از طراحان و تولید کنندگان برتر مانتو در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد با بیان اینکه ورود به کارهای نو و تازه دارای پیچیدگی خاص و حواشی است گفت: باید در عرصه مد و لباس دلسوزانه و با بصیرت و هوشمندی ورود پیدا کرد و تلاش کرد تمام فعالان را در این چرخه دید.

وی ادامه داد: تاکنون آنچه شایسته است در این حوزه اتفاق نیفتاده اما این به معنای نداشتن ظرفیت و توانایی در این عرصه نیست.

کشاورز با اشاره به اینکه باید تمام عناصر تاثیرگذار در عرصه مد و لباس را در کنار هم قرار داد گفت: نیازمند رویکردهای جدید در این عرصه هستیم و به عنوان نخستین کار ضعفها و کاستی ها را با جان دل می پذیرم.

سرپرست کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به برگزاری نمایشگاه مد و لباس در سال 89 گفت: حدود هشت ماه پیش در فرهنگسرای نیاوران نمایشگاهی با وجود تمام ضعفها و اشکالات برگزار شد که نقشه راهی برای فعالیت های ما در افق 1404 بود و سبب شد برنامه های مدونی در این حوزه تدوین شود.

وی دومین گام را نمایشگاه قرآن و برگزاری نمایشگاه چادر دانست و گفت: در این نمایشگاه ما توانمندی های خود در عرصه چادر را نشان دادیم.

کشاورز این نمایشگاه را سبب همدلی اتحادیه پوشاک، طراحان، تولید کنندگان و مخاطبان دانست و گفت: فرصتی مناسب است تا تمامی چرخه مد و لباس همدیگر را پیدا کنند تا ضعف های خود را بشناسند.

سرپرست کارگروه ساماندهی مد و لباس نقد سازنده را همانند چاقوی جراحی دانست که غده سرطانی را از پیکره انسان بیرون می آورد. اما نقد غیرمنصفانه مانند ساطور قصابی است که جرات و فرصت حرکت رو به جلو را می گیرد.

کشاورز با بیان اینکه 1500 اثر به نخستین جشنواره مد و مانتو ارسال شد گفت: از میان آثار 110 اثر برتر به نمایش گذاشته شد و 200 اثر نیز به شکل تلویزیون دیجیتال در معرض دید مخاطبان قرار گرفت.

در ادامه این مراسم رئیس اتحادیه کشوری پوشاک بیان کرد: اتحادیه کشوری پوشاک با هدف توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و پاسداشت فرآیند تولید و توزیع با در نظرگرفتن هویت ایرانی و اسلامی، حمایت و پشتیبانی از صنعت پوشاک برای تولید برند های ملی و ایجاد ارتباط موثر بین ایده تا تولید اثر فعالیت می کند.

شیرازی افزود: امیدوارم با حمایت جامع کارگروه مد و لباس از چرخه تولید و مبارزه با ورود کالای قاچاق و اجرای طرح از ایده تا بازار گام بزرگی در صنعت پوشاک ایرانی برداریم.

این نمایشگاه که با وسعت حدود 2000 متر مربع برگزار خواهد شد علاوه بر گالری عرضه مانتوها و نمایش تصویری 200 اثر منخب دیگر، به تالارهای گفتگوی طراحان و تولید کنندگان ، ایستگاه نظرخواهی از بازدید کنندگان و نیز بخش ویژه کودکان اختصاص یافته است.

همچنین دست اندرکاران صنعت مد و لباس در کنار برنامه ریزان و سیاست گذاران حوزه های فرهنگی و اجتماعی کشور در قالب نشست هایی مشترک به بررسی چالش های سازماندهی مد و لباس در کشور خواهند پرداخت.

علاقه مندان می توانند تا دوم آذرماه (پنج شنبه) از نمایشگاه مد و مانتو که در فرهنگسرای نیاوران برپاست بازدید کنند. 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 13 =