رعایت الزامات سازمان مرکزی /

جزئیات بورسیه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اعلام شد/ شرایط قطع بورسیه

شناسهٔ خبر: 1477555 -
دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام شرایط دریافت بورسیه تحصیلی به دانشجویان دکتری تخصصی این دانشگاه تاکید کرد که دانشجوی بورسیه مکلف است برابر مقررات در هر یک از واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور بنا به تشخیص شورای بورس سازمان مرکزی دانشگاه بدون عذر و بهانه ای به انجام وظایف محوله ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه آزاد اسلامی از میان پذیرفته شدگان دوره دکتری خود در صورت نیاز تعدادی را به صورت (P h.D ) تخصصی بورسیه می پذیرد. برای پذیرفته شدگان در برخی رشته ها که امکان بورسیه نیست، از طریق حوزه معاونت دانشجویی وامهای بلندمدت در نظر گرفته شده است.

کسانی که در استخدام (اعم از رسمی، قراردادی یا پیمانی) سازمانها یا نهادهای دیگر باشند، نمی توانند بورسیه دانشگاه
آزاد اسلامی شوند.

تمام دانشجویان دوره دکتری تخصصی (اعم از بورسیه یا آزاد) باید به طور تمام وقت به تحصیل در این دوره بپردازند.

شرایط دریافت بورس تحصیلی

سن قانونی برای آقایان 35 و برای خانمها 33 سال تا تاریخ اول مهرماه 91 اعلام شده ضمن اینکه عدم اشتغال در سازمانها و موسسات دولتی و وابسته همچنین نداشتن تعهد خدمت به آنها یکی دیگر از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی است.

سپردن تعهد خدمت 2 برابر سنوات استفاده از بورس تحصیلی در دفتر اسناد رسمی و سپردن وثیقه که نوع و میزان آن را دانشگاه تعیین و اعلام می کند، امتیاز دیگر دریافت بورس تحصیلی است.

دانشجویان بورسیه در صورت اعزام به خدمت وظیفه عمومی پس از اتمام طرح سربازی طول مدت خدمت و در صورتی که طرح سربازی خود را در همان واحد دانشگاه آزاد اسلامی بگذرانند، سنوات مربوط به گذراندن طرح سربازی آنان با تعهد یک برابر اضافی که در کل مدت 4 سال خواهد بود به مدت تعهد اضافه شده و تاثیری در کاهش ایام تعهد خدمت نخواهد داشت.

دانشگاه آزاد اسلامی پس از پایان مهلت مقرر برابر آیین نامه های جاری تقاضاها را مورد رسیدگی قرار داده، در صورت انطباق با شرایط، زمان مصاحبه را که منحصراً برای پذیرش بورسیه انجام می گیرد به طریق مقتضی به اطلاع داوطلبان خواهد رساند.

دانشجوی بورسیه مکلف است برابر مقررات در هریک از واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور بنا به تشخیص شورای بورس سازمان مرکزی دانشگاه بدون عذر و بهانه ای به انجام وظایف دانشگاهی محوله ادامه دهد، مگر آنکه پیش از این در مورد محل خدمت او توافق حاصل شده باشد.

شرایط قطع بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی دانشجویانی قطع می شود که به دلایل آموزشی قادر به ادامه تحصیل نباشند و از عهده انجام برنامه های آموزشی ارائه شده از طرف گروه آموزشی مربوط برنیایند.

دانشجو باید دلیل قانع کننده ای برای انصراف از ادامه استفاده از بورس ارائه دهد. همچنین دانشجویان بورسیه موظفند به طور تمام وقت و برابر آیین نامه های مربوط، به امر تحصیل و تحقیق ادامه دهند.

دانشگاه آزاد اسلامی هیچ گونه تعهدی جهت بورسیه پذیرفته شدگان ندارد اما در رشته های مورد نیاز خود بنا به تشخیص شورای بورس دانشگاه دانشجوی دوره دکتری تخصصی را با توجه به ضوابط، بورسیه می کند.

به گزارش مهر، مهلت ثبت نام در دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد که از روز یکشنبه 13 آذرماه آغاز شد تا پایان روز چهارشنبه 23 آذرماه ادامه دارد.

آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی روزهای پنجشنبه و جمعه 4 و 5 اسفندماه سال 1390 برگزار خواهد شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 15 =