در جمع خبرنگاران اعلام شد:

برنامه‌های دانشجو برای دانشگاه آزاد/ احتمال همکاری با مدیران دانشگاه

شناسهٔ خبر: 1507794 -
رئیس پیشنهادی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه مهمترین رنامه های خود برای ریاست این دانشگاه، گفت: از زحمات دکتر جاسبی در دانشگاه آزاد اسلامی تجلیل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دانشجو که امشب به عنوان رئیس پیشنهادی این دانشگاه معرفی شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره احتمال همکاری با عبدالله جاسبی و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: پروژه دانشگاه آزاد یک پروژه موفق در نظام جمهوری اسلامی بوده و بسیاری از دانشجویان و فرزندان ما در این دانشگاه تحصیل کرده اند. این امر مدیون زحمات همه دست اندرکاران نظام پس از انقلاب از جمله دکتر جاسبی است.

وی تاکید کرد: سعی می شود که متناسب با شان و شخصیت دکتر جاسبی از وی تجلیل به عمل آید.

نظر دانشجو درباره همکاری با معاونان و مدیران فعلی دانشگاه آزاد

رئیس پیشنهادی دانشگاه آزاد درباره ادامه همکاری با معاونان و مدیران این دانشگاه در زمان ریاست وی بر دانشگاه آزاد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد سرشار از نیروهای عالم و دانشمند است و اینگونه نیست که این افراد حتما تغییر کنند.

وی ادامه داد: تغییر کردن هم به معنای خوب کار نکردن این افراد نیست. کسانی که فکر می کنیم برای برنامه توسعه کیفی ضروری است که تغییر کنند، جایگزین می شوند و از آنان در جاهای دیگر استفاده می شود.

دانشجو تاکید کرد که برای اعمال تغییرات از نظرات دانشجویان، کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استفاده می کند.

برخی برنامه های دانشجو برای اداره دانشگاه آزاد

وی با اشاره به برنامه های خود برای اداره دانشگاه آزاد اسلامی به برخی موارد اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه کمی تحصیلات تکمیلی باید متناسب با در نظر گرفتن توسعه کیفی باشد. در بعد ساختاری و سازمانی و تمرکز زدایی واحدهای دانشگاه آزاد باید بتوانند مستقل تر عمل کنند همانند دانشگاههای مستقل، یک واحد جامع شوند.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد، درباره اداره بعد فرهنگی این دانشگاه گفت: شناخت و معرفت در بعد فرهنگی دانشگاه آزاد باید مدنظر قرار گیرد و این دو فاکتور چیزی است که انتها ندارد. اگر شناخت و معرفت انسانها نسبت به اسلام، حقایق زندگی و جمهوری اسلامی بیشتر شود در این بالا و پایینها کمتر به مسیر اشتباه می افتند.

به گفته رئیس پیشنهادی دانشگاه آزاد اسلامی، با اعتماد به دانشجویان و اعضای هیئت علمی که تصمیم درستی خواهند گرفت، بستر مناسب برای ایجاد شناخت و معرفت بیشتر فراهم می شود.

فعلاً رئیس دانشگاه نیستم

وی با بیان اینکه فعلاً رئیس دانشگاه آزاد نیست، ادامه داد: در حقیقت اکثریت هیئت امنا من را به عنوان رئیس پیشنهادی معرفی کردند و به شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام می کنند که این شورا در خصوص نحوه رای گیری و شخصی که رای آورده است، می تواند نظر دهد.

دانشجو گفت: اگر این موضوع تایید شد که من رئیس باشم، از روز بعد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خواهم شد.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: دکتر مخبر دزفولی به نمایندگی از شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان ناظر بر جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد هنگام رای گیری حضور داشت و رای گیری را تایید کرد.

وی گفت: البته ناظر شورای عالی انقلاب فرهنگی می تواند نظر دیگری دهد و ما هیچ گونه اصراری نداریم. من تصورم این است که رای گیری درست و صحیح بوده و اگر 50 بار دیگر هم هر 9 رای دهنده در جلسه هیئت امنا رای دهند، رای شان من هستم. مگر اینکه دنبال این باشیم که شخص دیگری از این رای گیری رئیس شود که این تصور را ندارم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 11 =