صادق نجفی خبر داد:

تردد خودروهای خارجی با پلاک اختصاصی منطقه آزاد ارس

شناسهٔ خبر: 1519650 -
جلفا - خبرگزاری مهر: اولین پلاک اختصاصی منطقه آزاد ارس بر روی چند خودروی خارجی با حضور مردم و مسئولان منطقه در دهه فجر امسال رونمایی می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرپرست منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس با اعلام این خبر افزود: رونمایی از اولین پلاک اختصاصی خودروی ارس در ایام دهه فجر سال جاری بر روی خودروهای خارجی صورت می گیرد که شروعی برای واردات خودروهای خارجی و ارائه پلاک برای آنهاست.
 
صادق نجفی ادامه داد: خودروهای خارجی براساس مصوبه هیئت دولت تا مرکز استان آذربایجان شرقی اجازه تردد خواهند داشت.
 
وی عملیاتی شدن محدوده 20 هزار هکتاری منطقه آزاد ارس را تحولی شگرف در اقتصاد آذربایجان دانست و گفت: این رویداد بزرگ با مزیتهایی که در پی دارد بعنوان برگ زرینی در تاریخ اقتصاد آذربایجان ثبت می شود.
 
نجفی، زحمات رئیس جمهور، استاندار آذربایجان شرقی و مسئولان گمرک کشور و استان را در راه اندازی و اجرای قوانین مناطق آزاد و ایجاد فضای مناسب جهت جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار موثر و حائز اهمیت عنوان کرد.
 
وی با اشاره به اینکه خودروهای وارداتی طبق شیوه نامه و قوانین خاص و با معافیت از عوارض گمرکی توسط برخی از شرکتهای طرف قرارداد و نیز سرمایه گذاران از گمرک منطقه آزاد ارس وارد می شوند افزود: 1000 زوج پلاک اختصاصی ارس آماده نصب بر روی خودروهای وارداتی است.
نجفی این طرح را در راستای ایجاد امکان رفاهی برای اهالی منطقه آزاد ارس عنوان کرد و افزود: این طرح مخصوص اهالی و ساکنین منطقه آزاد ارس بوده و ارائه خدمات واردات خودرو و پلاک گذاری فقط برای ساکنین امکان پذیر خواهد بود.

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در راستای تحقق رضایتمندی خریداران خودروهای خارجی نمایندگی خدمات پس از فروش خودروها نیز در منطقه آزاد ارس راه اندازی می شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 15 =