سردار دقیقی خبر داد:

تدوین نظام جدید بازنشستگی نیروهای مسلح/ پرداخت مطالبات طی چند ماه آینده

شناسهٔ خبر: 1519794 -
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح از تدوین نظام جدید بازنشستگی نیروهای مسلح خبر داد و گفت: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به بازنشستگان تغییر نظام فعلی در حال انجام است که به زودی مراحل نهایی آن طی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین دقیقی در نشست خبری که روز یکشنبه برگزار شد افزود: در حال حاضر بیش 5 میلیون نفر تحت پوشش این سازمان هستند که به تمامی آنها خدماتی در حد توان ارائه می شود که البته سعی می کنیم بر اساس برنامه ریزی های انجام شده خدمات به آنها را افزایش دهیم.

وی افزود: در طرح جدید نظام بازنشستگی میزان بازنشستگی تسهیلات و همچنین خدمات ارائه شده به این افراد افزایش پیدا خواهد کرد به طوری که این طرح همزمان با اجرای برنامه پنجم توسعه اجرایی خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر سالانه 6 میلیارد دلار به حدود 6 هزار بازنشسته پرداخت می شود که در صورت تدوین نظام جدید بازنشستگی این پرداخت ها به 30 میلیارد دلار در سال خواهد رسید.

وی از اتمام تدوین نظام جامع خدمات نیروهای مسلح خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم به منظور ارتقا جایگاه بازنشستگان هر چه سریعتر این نظام جامع را به تصویب برسانیم.

وی در خصوص توانمندسازی بازنشستگان نیز گفت: افزایش سرمایه گذاری برای بازنشستگان از طریق ایجاد صندوق یکی از اهدافی است که دنبال شده است به طوریکه در حال حاضر با سرمایه های خرد بازنشستگان به 40 هزار بازنشسته ارائه خدمات کرده ایم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در مورد مسکن بازنشستگان نیز گفت: 1044 واحد مسکونی طی دو سال گذشته به بازنشستگان تحویل داده شده است و همچنین 1032 واحد نیز در حال ساخت است که تا پایان سال 350 واحد مسکونی آماده و به بازنشستگان این سازمان واگذار می شود.

دقیقی تأکید کرد: 8 هزار و 97 واحد مسکونی نیز در دست ساخت است و همچنین 16 هزار نفر نیز در صندوق تعاونی مسکن برای دریافت مسکن ثبت نام و وام دریافت کرده اند.

وی به مطالبات بازنشستگان اشاره کرد و گفت: 307 میلیارد تومان بابت پاداش بازنشستگان قبل از سال 79 به آنها پرداخت شده است که 250 میلیارد تومان همچنان به آنها بدهکار هستیم که باید توسط دولت پرداخت شود.

به گفته وی در مورد مطالبات ناشی از اجرای قانون خدمات کشوری بازنشستگان در مجموع 1600 میلیارد تومان به آنها بدهی داریم که تاکنون 884 میلیارد تومان آن در غالب 8 قسط به بازنشستگان پرداخت شده که امیدواریم دو قسط باقیمانده را نیز طی ماه های ابتدایی سال آینده پرداخت و مطالبات آنان را به صفر برسانیم.

وی از تأسیس موسسه فرهنگی سروش منزلت برای ارائه خدمات فرهنگی به بازنشستگان خبر داد و گفت: موسسه حمایت برای ارائه خدمات امدادی و حمایتی به بازنشستگان راه اندازی شده است و همچنین در بحث تأمین مسکن این افراد نیز موسسه مسکن تأسیس شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح تأکید کرد: تا پایان سال 91 جشن مسکن دار شدن تمامی بازنشستگان فاقد مسکن برگزار خواهد شد به طوری که تا آن زمان بر اساس برنامه ریزی های انجام شده هیچ بازنشسته ای بدون مسکن نخواهد بود.

دقیقی در مورد رفع مشکل درمان ایثارگران نیز گفت: بنیاد شهید در سال 89 و 90 ارائه خدمات به جانبازان و ایثارگران را کاهش داده و به همین دلیل برای جبران این امر در سال جاری موسسه ایثارگران را تأسیس کرده ایم که بعد از تأمین اعتبار از سال آینده به انها خدمات ارائه خواهیم داد.

به گفته وی عیدی نیروهای تحت پوشش تأمین اجتماعی نیروهای مسلح همزمان با حقوق بهمن آنها پرداخت می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 10 =