هاشمیان به مهر خبر داد:

علوفه هیدروپونیک با صرفه جویی 99 درصدی مصرف آب تولید شد

شناسهٔ خبر: 1537003 -
قم - خبرگزاری مهر: مدیر عامل تعاونی تحقیقاتی مهندسی مدتیک از تولید علوفه هیدروپونیک با صرفه جویی 99 درصدی مصرف آب خبر داد.

مهندس سید مهرداد هاشمیان در حاشیه برگزاری کنگره ملی گاو شیری، لبنیات و صنایع وابسته در قم در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص سامانه تولید علوفه به روش هیدروپونیک و ارگانیک اظهار داشت: این سامانه با طراحی منحصر به فرد خود، توانسته مدیریت بسیار دقیقی در زمینه سرمایه، انرژی و آب ایجاد کند.

وی عنوان کرد: این روش تولید متغییر و قابل کنترلی از علوفه را بدون محدودیت در مکان یا زمان، فراهم می‌کند که به نوبه خود انقلابی در صنعت دامپروری بشمار می‌رود.

مدیر عامل تعاونی تحقیقاتی مهندسی مدتیک به نتایج سامانه تولید علوفه به روش هیدروپونیک و ارگانیک اشاره کرد و افزود: افزایش 20 درصدی در کلیه محصولات دام، کاهش 100 درصدی در تلفات بذر، کاهش 98 درصدی در سطح زیر کشت، کاهش 90 درصدی در مصرف آّب، کاهش 85 درصدی در هزینه سرمایه گذاری، کاهش 75 درصدی در هزینه‌های جاری در مراحل کاشت، داشت و برداشت و همچنین کاهش 75 درصدی در زمان تولید از نتایج سامانه تولید علوفه به روش هیدروپونیک و ارگانیک است.

تولید علوفه به روش هیدروپونیک در 36 متر مربع معادل 30 هکتار علوفه تولید می‌کند

وی عنوان کرد: سامانه تولید علوفه به روش هیدروپونیک و ارگانیک با قابلیت کاربرد در تمام فصول سال و در هر نقطه جغرافیایی در 36 متر مربع معادل 30 هکتار علوفه تولید می‌کند و از این روش می‌توان روزانه یک تن علوفه را برداشت کرد.

هاشمیان گفت: به دلیل طراحی ویژه این سیستم، شرایط جوی یا جغرافیایی هیچگونه اثر منفی در کیفیت، کمیت و یا هزینه تولید این علوفه نداشته و همزمان قابلیت افزایش تولید بر اساس تعداد دام و بدون محدودیت مساحت و مکان را نیز دارد.

وی افزود: به دلیل در دسترس بودن همیشگی مواد تازه و غنی شده که بصورت ارگانیک تهیه می‌شود، سلامت عمومی دام‌ها افزایش چشمگیری خواهد داشت و در نتیجه، میزان استفاده از مواد دارویی و آنتی بیوتیک در دام کاهش می‌یابد که این امر علاوه بر کاهش هزینه‌ها باعث خوش خوراک‌تر شدن محصولات دام نیز می‌شود.
 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =