تازه ترین مواضع مفتی سوریه / مسکو از ثبات آتش بس سخن گفت

شناسهٔ خبر: 1581427 -
تاکید مفتی جمهوری سوریه بر اینکه این کشور به سبب حمایت از مقاومت در معرض هجمه دشمنان قرار گرفته است و اعلام ثبات آتش بس در سوریه از جمله خبرهای مربوط به سوریه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط مصر، احمد بدرالدین حسون مفتی جمهوری سوریه تصریح کرد سوریه به سبب مواضع و حمایت از مقاومت در معرض هجمه قرار گرفته است.

حسون تصریح کرد : وظیفه جوانان مهاجر سوری مشارکت در انتقال تصویر واقعی حوادث سوریه و پیوند فرزندان با وطن و دفاع از مواضع آن در هر مکانی است که حضور دارند.

وی که در دیدار با هیئتی از سوریهای مقیم فرانسه و بلژیک سخن می گفت، اظهار داشت : سوریه به سبب مواضع ملی و تمایلش به حمایت از مقاومت در معرض حمله قرار گرفته است، زیرا دشمنان امت اسلام برای منحرف کردن نسل جوان سوریه با هدف کشاندن آنها به سمت گرداب افراط گرایی و خشونت، ایجاد بحران، مشکل تراشی و ایجاد مانع برای جلوگیری از پیشرفت سوریه تلاش می کنند، چراکه آنها تلاش می کنند با ایجاد یک منطقه ای پر از آشوب و هرج و مرج، بر آن مسلط شوند.

مفتی سوریه بر ضرورت پیگیری تلاشها برای افزایش آگاهی نسل جوان و مصونیت آنها در برابر افکار افراطی و ویرانگر تاکید کرد.

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی العالم در خبری فوری گزارش داد روسیه از ثبات آتش بس در سوریه خبر داد. این در حالی است که شبکه های وابسته به رژیمهای قطر و عربستان یعنی الجزیره و العربیه از همان روز آغاز اجرای آتش بس با پخش خبرهای ساختگی و دروغین و دامن زدن به برخی مسائل در برابر به نتیجه رسیدن تلاشهای کوفی عنان نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه برای حل مسالمت آمیز بحران این کشور سنگ اندازی می کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =