تحقیقات نشان می‌دهند/

یک ساعت دویدن در هفته شش سال عمر متوسط را افزایش می‌دهد

شناسهٔ خبر: 1596096 -
دانشمندان اعلام کردند که دویدن روزانه تنها یک ساعت در هفته می‌تواند عمر متوسط را تا 6 سال افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نتایج تحقیقات نشان می دهد که حتی دویدن آرام برای سلامتی بهتر از انواع ورزشهای شدید است.

محققان دریافتند که دویدن با سرعت متوسط یا آرام برای یک یا دو ساعت در هفته می تواند عمر متوسط مردان را تا 6.2 سال و عمر متوسط زنان را 5.6 سال افزایش دهد و تا 44 درصد خطر مرگ را کاهش دهد.

این نتایج، تحقیقات پیشین را درباره دویدن به چالش کشیده است، چرا که پیشتر تحقیقات این مسئله که آیا دویدن پرسش سلامتی یا خطرناک بودن به ویژه برای افرادی که در دهه 70 زندگی خود به سر می برند را مطرح می کرد.

این درحالی است که به دنبال آنکه تعداد معدودی از مردانی که هنگام دویدن جان خود را از دست داده بودند موجب شد که رسانه ها اعلام کنند که دویدن برای افرادی که در میان سالی به سر می برند خطرناک است.

یک تحقیق قلبی عروقی به عنوان بخشی از تحقیقات قلب کپنهاگ از 20 هزار زن و مرد 20 تا 93 ساله موجب شده که محققان این تحقیق رو تمام اظهار نظرهایی که درباره خطرناک بودن دویدن صورت گرفته خط بطلان بکشند.

محققان همچنین اعتقاد دارند که دویدن چندین مزیت برای سلامتی دارند، جذب اکسیژن را بهبود می بخشد، فشار خون را کاهش می دهد، از چاقی جلوگیری می کند، کارآیی قلبی را اصلاح کرده و  از نظر روان شناسی نیز بر سلامت افراد موثر است.

براساس گزارش نیوزیلند هرالد، دکتر پیتر شنهور از بیمارستان دانشگاه بیسپبجرگ اظهار داشت: تأثیرات رفاه روان شناختی دویدن به این حقیقت باز می گردد که افراد هنگام دویدن تعاملات اجتماعی بیشتری خواهند داشت.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 8 =