با تصویب مجلس؛

صندوق بازنشستگی فولاد به وزارت تعاون منتقل شد

شناسهٔ خبر: 1602926 -
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بندی از لایحه بودجه مقرر کردند صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت فولاد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل شده و وزارت صنعت نیز متعهد شد با واگذاری اموال خود بدهی ها و کسری های این صندوق را تامین کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در ادامه بررسی بندهای هزینه ای لایحه بودجه بندی در خصوص حل مشکل پرداخت حقوق و مزایای بازنشتگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد کشور به تصویب رسید.

بازنشستگان فولاد بارها رو به روی مجلس در اعتراض به عدم پرداخت حقوق بازنشستگی و مستمری شان تجمع کرده بودند.

در گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه به وزارت صنعت  اجازه داده شده بود تا سقف 3 هزار میلیارد ریال به صورت علی الحساب برای پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اختصاص دهد.

همچنین دولت موظف شده بود حداقل 6 ماه پس از ابلاغ قانون با پیشنهاد مشترک وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و وزارتخانه تعاون و وزارتخانه صنعت نسبت به تعیین وضعیت صندوق فوق و تعیین تکلیف مطالبات ، بدهی ها و تعهدات قانونی آن اقدام به عمل آورند.

کمیسیون صنایع و معادن با این بند از لایحه مخالف بود و به همین دلیل یوسف نژاد سخنگوی کمیسیون صنایع پیشنهاد این کمیسیون را برای اصلاح این بند ارائه داد و به تصویب رساند.

بر این اساس دولت مکلف شد صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت فولاد را با کلیه وظایف ، اموال، دارایی ها ، سهام ، امتیازات ، اسناد و اوراق شامل کلیه تعهدات اعم از مطالبات قانونی بازنشستگان و سایر حقوق به مستخدمین خود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل نمایند و به میزان بدهی ها و کسری صندوق مذکور اموال و حقوق مالی وحقوق مالی وزارتخانه صنعت، معان و تجارت و شرکت ها و موسسات وابسته و تابعه را به صورت کلی یا سهام آنها با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صندوق مورد نظر منتقل کنند.

بر اساس تبصره این بند دولت مکلف است تا تحقق کامل این بند بار مالی ناشی از پرداخت حقوق و مطالبات بازنشستگان را از محل واگذاری سهام و دارایی ها و سایر اموال تامین کند.

وکلای ملت با 107 رای موافق، 18 رای مخالف و 18 رای ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در مجلس با پیشنهاد کمیسیون صنایع موافقت کردند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 3 =