طالبی مطرح کرد:

27 بنیاد نخبگان در کشور راه اندازی شد/ وام 80 میلیونی مسکن برای نخبگان

شناسهٔ خبر: 1610978 -
خرم آباد - خبرگزاری مهر: معاون پشتیانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به راه اندازی 27 بنیاد نخبگان در سطح استانهای کشور اظهار داشت: در این راستا استانداران باید زمینه جذب نخبگان فعال در بنیاد نخبگان استانها را فراهم آورند.

به گزارش خبرنگار مهر، داود طالبی ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح رسمی بنیاد نخبگان استان لرستان با اشاره به تصویب چند آئین نامه جدید در بنیاد ملی نخبگان گفت: یکی از این آئین نامه ها پرداخت ودیعه مسکن به نخبگان در مقاطع تحصیلات تکمیلی با مبلغ 15 تا 25 میلیون تومان است.

وی همچنین با اشاره به پرداخت وام خرید مسکن به نخبگان نیز بیان داشت: در این راستا نیز به نخبگان وام هایی به مبلغ 50 تا 80 میلیون تومان پرداخت می شود.

معاون پشتیانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین از تصویب بورس "شهید احمدی" در کشور خبر داد و گفت: این بورس برای دانشجویان دوره دکترا در کشور به تصویب رسیده است.

طالبی با اشاره به آئین نامه جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی بیان داشت: این آئین نامه از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و بنیاد ملی نخبگان کشور ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر جذب نخبگان در سطح مراکز علمی و آموزشی کشور ادامه داد: همچنین باید نخبگان کشور نیز در شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی استخدام شوند.

معاون پشتیانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید براینکه استانداران باید زمینه جذب نخبگان را در سطح دستگاههای اجرایی فراهم آورند، گفت: استانداران باید با ابلاغ این آئین نامه اولویت اول خود را در زمینه جذب نیرو در دستگاههای اجرایی را به نخبگان اختصاص دهند.

طالبی با اشاره به اجرای طرح شهاب در کشور بیان داشت: در قالب این طرح اقدام به شناسایی و هدایت استعدادهای برتر می شود که این طرح در برخی استانهای کشور اجرا شده و در لرستان نیز با سفر چهارم رئیس جمهوری باید در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح "دوست علمی" در کشور بیان داشت: این طرح نیز در سطح 10 استان کشور اجرا شده است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 1 =