دومین جایزه کتاب سال هفت اقلیم شب یلدای امسال برگزار می‌شود

دومین جایزه ادبی کتاب سال هفت اقلیم، به زودی کار خود را با قطعی شدن تیم‌های داوری آثار شروع کرده و در شب یلدای سال جاری به کار خود پایان خواهد داد.

به گزارش خبرنگار مهر، این دوره جایزه ادبی هفت اقلیم، در واقع سومین دوره برپایی این جایزه و دومین دوره‌ای است که در آن کتاب سال در قالب رمان و مجموعه داستان انتخاب خواهد شد. در حال حاضر گروه‌های داوری این دوره از جشنواره در حال تشکیل شدن است.

داوری این دوره از جشنواره توسط 10 گروه 2 نفره انجام خواهد شد که هر گروه یک سرگروه یا داور اصلی دارد که اصلی بودن داور گروه به پیشکسوت بودن و کارنامه کاری او باز می‌گردد. داور دیگری که او را در گروه داوری یاری خواهد کرد، از نویسندگان و منتقدان جوان‌تر ادبیات کشور خواهد بود. این نوع چینش طبق سخنان دست‌اندرکاران این جشنواره به این دلیل است که هیچ اثری به خاطر یک رای از گردونه داوری حذف نشود.

در حال حاضر 10 نفر از داوران دومین جایزه کتاب سال هفت اقلیم قطعی شده‌اند که عبارت‌اند از: محمد کشاورز، عباس عبدی، محمدکاظم مزینانی، میترا الیاتی، احمد دهقان، پدرام رضایی‌زاده، کیهان خانجانی، فرشته احمدی، مریم حسینیان و محسن حکیم‌معانی. داوران دیگر این جشنواره هم طی روزهای آتی قطعی شده و آن‌ها نیز معرفی خواهند شد.

در حال حاضر کار دبیرخانه این جشنواره آغاز شده و فراخوان سومین جشنواره هفت اقلیم یا دومین جایزه کتاب سال هفت اقلیم،‌ برای همه نشریات ادبی تهران و شهرستان‌های کشور ارسال شده است و تا چندی دیگر به صورت رسمی منتشر خواهد شد. این دوره از جشنواره به داوری کتاب‌های رمان و مجموعه داستان چاپ اولی در سال 90 اختصاص دارد. مراسم پایانی این دوره از جشنواره قرار است همزمان با شب یلدای امسال برگزار شود.

کد خبر 1614110

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =