دولت مصوبه صادر کرد ؛

اختصاص منابع صندوق توسعه برای ساخت یک سد در تاجیکستان

شناسهٔ خبر: 1615069 -
وزیر نیرو از موافقت دولت با تکمیل ساخت سد سنگ توده در تاجیکستان با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی خبر داد و اعلام کرد: قرارگاه خاتم الاوصیا در تاجیکستان چند طرح عمرانی اجرا می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید نامجو امروز در نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های بازرگانی، اقتصادی، فنی و فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان با بیان اینکه در زمینه‌های مختلفی از قبیل پروژه های برق آبی و آموزش مهندسان تاجیکی تفاهماتی صورت گرفت گفت: همچنین قرار است کمیته‌هایی مشترک برای پیگیری مفاد تفاهم نامه‌ها تشکیل شود.

وزیر نیرو همچنین از حل مشکل مالی احداث سد سنگ توده در تاجیکستان با تصویب هیئت دولت خبر داد و افزود: از طریق اختصاص منابع صندوق توسعه ملی، نیازهای مالی این پروژه تکمیل خواهد شد.

نامجو تصریح کرد: تفاهم نامه 30 بندی ایران و تاجیکستان دارای 5 فصل است که تفاهم نامه ایجاد نیروگاه عینی تاجیکستان، تفاهم نامه همکاری بین قرارگاه خاتم الاوصیا و وزارت انرژی تاجیکستان و تفاهم نامه بهداشت بین دو کشور از جمله این تفاهمات است.

این عضو کابینه دولت دهم همچنین از تلاش برای گسترش حجم مبادلات و تجارت بین دو کشور ایران و تاجیکستان خبر داد و گفت: با انعقاد تفاهم نامه 3 جانبه بین ایران، تاجیکستان و افغانستان؛ زمینه هایی برای استفاده از وام‌های بین المللی و همچنین ایجاد یک صندوق مشترک فراهم می شود.

وزیر نیرو همکاری بین ایران و تاجیکستان در زمینه صنعت و معدن، تجارت، سرمایه گذاری، بیمه، امور مالی و بانکی، بهداشت و جهانگردی، حمل و نقل، کشاورزی و تعاون و کار را از جمله مباحث مطرح شده بین دو کشور ایران و تاجیکستان برشمرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 3 =