اخبار شهرداری/

کمیته بررسی نما در شهرداری مشهد راه اندازی می شود

شناسهٔ خبر: 1619979 -
مشهد - خبرگزاری مهر: راه اندازی کمیته بررسی نما در شهرداری مشهد، مطالعات اجرایی منوریل مشهد در حال انجام است و احداث بولوار شهید خادم الشریعه تا پایان سال جاری اخبار شهرداری مشهد هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد از تشکیل کمیته بررسی نما در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

حسین برلیانی اظهارکرد: لایحه تشکیل این کمیته در کمیسیون‌های تخصصی و فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر مشهد تصویب شده است که برای تایید نهایی به صحن علنی شورا ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه محل استقرار کمیته بررسی نما در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در نظر گرفته شده است، گفت: این کمیسیون طبق تفاهم نامه‌ای بین سازمان نظام مهندسی و معاونت شهرسازی و معماری، جهت ارزیابی و تایید نمای ساختمانها در آینده‌ای نزدیک تشکیل خواهد شد، که به اختصار کمیته نما نامیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مجموعه ضوابطی با توجه به مستندات قانونی کشور و نیازهای مشهد، تنظیم شده ، اظهار داشت: ارتقاء کیفی سیما و منظر شهری، توجه به اقلیم در امر نماسازی، حفظ هویت شهری مشهد، از جمله اهداف تدوین مقررات ساماندهی نماهای ساختمانی است.

مطالعات اجرایی منوریل مشهد در حال انجام است

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد از پیگیری و اجرای مطالعات اجرایی طرح منو ریل توسط متخصصان و مشاوران ترافیک شهرداری مشهد خبر داد.

غلامرضا زعیمی اظهارکرد: در طرح جامع ترافیکی  مشهد ضمن توجه به اقزایش خطوط ریلی مسیرهای حرکت قطار  منو ریل نیز پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه طرح های جامع ترافیکی و طرح جامع شهر ها باید مکمل یکدیگر باشند، تصریح کرد: نمی توان بدون در نظر گرفتن طرح جامع ترافیکی و اصول حمل ونقلی در شهر اقدام به تنظیم طرح تفصیلی کرد بلکه باید در تمام مراحل انجام سند برنامه ریزی و توسعه برای هر شهر اهمیت موضو عات ترافیکی در نظر گرفته شود.

احداث بولوار شهید خادم الشریعه تا پایان سال جاری

شهردار منطقه 10 مشهد گفت: به منظور بهبود عبور و مرور شهروندان در محدوده قاسم آباد، بولوار خادم الشریعه در سال جاری احداث می شود.

حمید ضمیری گفت: یکی از سیاست های منطقه در طول سه سال گذشته توجه به مناطق کم برخوردارتر و ارائه و توزیع خدمات برای استفاده تمامی ساکنان است که در این مدت توجه خاصی به آن شده است.

شهردار منطقه 10 مشهد در خصوص احداث بولوار شهید خادم الشریعه گفت: در سال گذشته فاز یک احداث بولوار شهید خادم الشریعه به اتمام رسید و انجام فاز دو آن یکی از اولویت های کاری منطقه است.

وی بیان داشت: در حال حاضر بولوار 28 متری ابتدای بولوار شهید خادم الشریعه ، 80 درصد پیشرفت دارد که در سال جاری با اتمام آن به خیابان گلریز متصل می شود.

رنگ آمیزی 780 مترمربع سرعتگیر در منطقه 6 مشهد

شهردار منطقه 6 مشهد گفت: در راستای سالم سازی سطح خیابان ها و معابر 780 متر مربع سرعتگیر و سرعتکاه در حال رنگ آمیزی است.

شهرام کریمی افزود: با توجه به احداث چند سرعتگیر و سرعتکاه آسفالتی در سطح منطقه، اقدامات لازم برای رفع نواقص آن ها صورت می گیرد که در همین زمینه رنگ آمیزی این سرعتگیر ها با هدف قابل رویت بودن آن ها در دست اقدام است.

شهر الکترونیک نقش بسزایی در تامین مدیریت واحد شهری دارد

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر، شهر الکترونیک می‌تواند نقش بسزایی در تامین مدیریت واحد شهری داشته باشد و در آینده نیاز اصلی و جدی مشهد و همه کلانشهرها است.

مهدی برادران افزود: این در حالی است که شهرداری به ‌عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین سازمان‌های ارائه دهنده خدمات عمومی در شهرها به شمار می‌رود و وظایف و مسئولیت‌های متعددی نیز برعهده دارد.

وی همچنین به چالش‌های شهر الکترونیک نیز اشاره کرد و گفت: عدم وجود شرکت‌های توانمند، عدم هم‌افزایی در سیاست گذاری‌ها و بحث فرهنگ عمومی به ‌طور خاص و عدم بهره وری، از چالش‌های شهر الکترونیک است.

برادران افزود: در بحث علمی و اجرایی توانایی بالایی داریم ولی متاسفانه شرکت‌های توانمندی در این زمینه حضور ندارد و این به عنوان مشکل اصلی در بحث شهر الکترونیک مطرح است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 4 =