آموزش های کابردی در جهاد دانشگاهی کردستان ارائه می شود

شناسهٔ خبر: 1627026 -
سنندج - خبرگزاری مهر: مسئول دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی استان کردستان از ارائه آموزش های کاربردی در راستای ایجاد اشتغال در این استان خبر داد.

سیروان صیدی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: امروز ما می توانیم با افتخار بگوییم که در خصوص آموزش های کاربردی در زمینه ایجاد شغل رتبه 16 کشور را از آن خود کرده ایم و این در حالی است که با اقدامات مثبت انجام شده و ایجاد زیرساخت های لازم در صورت تحقق برنامه های مدون، امسال یک جهش در امر اشتغال در جهاد دانشگاهی کردستان ایجاد می شود.

وی افزود: در همین راستا با تدابیر اندیشیده شده در زمینه ایجاد اشتغال در سطح استان کردستان، جهاد دانشگاهی در سال گذشته به میزان 138هزار نفر ساعت دوره های آموزشی عمومی و تخصصی در زمینه های اشتغال برگزار کرده است.

مسئول دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی استان کردستان عنوان کرد: از مجموع آموزش های ارائه شده در استان 60 درصد از برنامه چهارم توسعه بخش اشتغال جهاد دانشگاهی استان طی سال گذشته محقق شده است و این مسئله نوید بخش آینده ای درخشان در امر آموزش جویندگان کار و اشتغال در سطح استان است.

وی گفت: به فرموده مقام معظم رهبری در سفر به استان کردستان که مشکل بیکاری و اشتغال را یکی از اصلی ترین مشکلات عنوان کردند، حوزه اشتغال جهاد دانشگاهی استان طی سال گذشته توانست با تدوین برنامه های آموزشی در راستای ایجاد اشتغال گام هایی هر چند کوتاه اما موثری بردارد.

صیدی یادآور شد: از ابتدای فعالیت حوزه اشتغال جهاد دانشگاهی استان یکی از دغدغه های اصلی همکاران ما ایجاد بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال در استان بود و ما امروز با توجه به اقدامات صورت گرفته که تا حد قابل قبولی توانسته ایم به اهداف عالی مان که انجام آموزش برای ایجاد شغل در استان موفق عمل کنیم.

مسئول دفتراشتغال جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: جهاد دانشگاهی در سال گذشته 90 هزار نفر ساعت آموزش دوره های آموزشی کسب و کار و کارآفرینی در قالب رشته های دامپروری، باغبانی و قالی بافی برگزار کرده است.

وی اضافه کرد: در زمینه برگزاری دوره های آموزشی و هنری نیز در رشته های طلا و جواهر سازی، گلسازی و حسابداری حرفه ای نیز در این مدت به بیش 12 هزار نفر ساعت آموزش داده شده است.

صیدی در پایان با ذکر این مطلب که در این مدت در زمینه آموزش دوره های تخصص شبکه اینترپرایز، GIS و GPS حدود 18 هزار نفر ساعت دوره آموزشی برگزار شده است، بیان کرد: در خصوص دوره های آموزش کشاورزی حدود 19 هزار نفر ساعت آموزش در زمینه رشته های پرورش قارچ، زنبورداری و دامپروری به متقاضیان ارائه شده است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 4 =