افتتاح جشنواره فیلم ویدئویی/

تجلیل از سردار ساجدی نیا برای مبارزه با قاچاق فیلم های غیرمجاز

شناسهٔ خبر: 1629225 -
نخستین جشنواره بین المللی فیلم های ویدئویی تهران طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهندس ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما در تالار ایوان شمس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای این مراسم که شب گذشته برگزار شد و اجرای آن برعهده محمد سلوکی بود، محمدرضا عباسیان دبیر جشنواره متن ادبی را برای مدعوین قرائت کرد. پس از آن با حضور اعضای هیات داوران بخش بهترین کیفیت عرضه (اتورینگ) جوایز این بخش اهدا شد.

در این بخش دیپلم افتخار به موسسه سینماهفت برای فیلم "حیران"و  یاس زرین به هنرنمای پارسیان برای فیلم "برف روی شیروانی داغ" اهدا شد. در ادامه جوایز بخش بهترین شرکت تولید لوح فشرده به ریز موج سیستم تقدیم شد.

همچنین جایزه بهترین پخش کننده به تصویر دنیای هنر اهدا شد. همچنین ذیپلم افتخار بهترین موسسه دهه 80 به موسسه قرن 21 . یاس زرین به برترین موسسه سال 91 به هنرنمای پارسیان برای فیلم "جدایی نادر از سیمین" اهدا شد.

در ادامه این مراسم عباسیان، احمد میر علایی و سجادپور از سردار ساجدی نیا برای مبارزه با قاچاق فیلم های غیرمجاز تجلیل  کردند. که البته وی در سالن حضور نداشت.

پس از پخش نماهنگی درباره امیر هوشنگ زند دوبلور سینمای با حضور علی معلم از وی تقدیر شد. وی در هنگام دریافت جایزه گفت:افتخار بزرگی نصیب من شد که در این شب مقدس در این مراسم حضور دارم. من شایسته ذاین افتخار نیستم زیرا استادانی بزرگتری از من هستند که البته تعدادی از آنها به رحمت ایزدی رفتند.

وی ادامه داد:جا دارد از برگزار کنندگان این مراسم تشکر کنم. همچنین از موسسه قرن 21 قدردانی می کنمکه همیشه حامی من بودند. من امروز با دیدن این نماهنگ خیلی هیجان زده شدم به طوریکه حرفهایی که آماده کرده بودم را فراموش کردم. از سازندگان این نماهنگ نیز تشکر می کنم.

در ادامه نماهنگی از زهره شکوفنده دوبلور سینما به نمایش در امد و از وی نیز تقدیر شد. شکوفندهدر هنگام دریافت این جایزه گفت:خیلی خوشحالم که در میان شما هستم. ذوق زده شده ام. امیدوارم بتوانم تا زمیانی که زنده هستم شما با شنیدن صدای من لذت ببرید.

علی معلم نیز عنوان کرد:همه فکر می کنند که همیشه بازیگران در ذهن ما می مانند اما امروز متوجه شدم که با شنیدن صدا پیشه ها چند بازیگر در ذهن ما می مانند. باعث تاسف است که در این حوزه استعدادهای شگرف جدید نیامده اند. این نشان می دهد که این کار با کلاس و مدرسه نمی شود.

در ادامه این مراسم دکتر حسینی وزیر ارشاد گفت:جا دارد از عباسیان برای برگزاری این جشنواره تشکر کنم. در گذشته نیز توجه به فیلم های ویدئویی می شد. اما این یک جشنواره مستقل است که به ارزیابی و آسیب شناسی می پردازد.

وی با اشاره به شب مبعث پیغمبر (ص) عنوان کرد: در این شب تحولی عظیم صورت گرفته است، بطوریکه جاهلیت را از بین برد. امیدوارم بتوانیم پیام آسمانی را که در راس آن اخلاقیت، مهربانی، مودت و.. است را به دنیا معرفی کنیم. مردم دنیا شیفته این پیامهاهستند.

حسینی افزود:امیدورام بتوانی این تجلی را در هنر نیز پیدا کنیم. ما نیز روز به روز در زمینه نشر این اندیشه ها سهیم باشیم. امیدوارم بتوانیم از آثار بخش ویدئویی جشنواره به نحو مطلوب در تلویزیون و شبکه خانگی استفاده کنیم. دوستان تلویزیون هم می توانند حامی خوبی برای ما در این راه باشد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر شبکه های متعدد تلویزیونی فعالیت می کنند و این فیلم ها می توانند خوراک خوبی برای آنها باشند. همچنین حضور آنها در کشورهای خارجی نیز می تواند تاثیر گذار باشند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 13 =