پیترسون در گفتگو با مهر:

رئیس جمهور آتی آمریکا گفتگوهای ایران و 5+1 را متحول خواهد کرد

شناسهٔ خبر: 1630247 -
"اسکات پیترسون" اعتقاد دارد در صورتی که ایران و گروه 1+5 دست کم تا شهریور ماه (سپتامبر) به توافقی نرسند، بدلیل نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و ایران، این احتمال وجود دارد که با روی کار آمدن رییس جمهوری جدید در ایران و ماندن اوباما در قدرت، سال آینده تحولی در این مساله پیدا شود.

پیترسون رییس دفتر روزنامه کریستین ساینس مانیتور در شهر استانبول که یکی از کارشناسان مسایل ایران محسوب می شود، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به این مطلب اظهار داشت: اگر "باراک اوباما" رییس جمهور دموکرات آمریکا بتواند در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور بر "میت رامنی" رقیب جمهوری خواهش پیروز شود، از قدرت بیشتری برای مذاکره با ایران برخوردار خواهد شد و می تواند "راه گریزی" پیدا کند.
این خبرنگار آمریکایی تصریح کرد: روس ها در تلاش هستند تا این مذاکرات دست کم پیشرفتی نسبت به مذاکرات بغداد داشته باشد، اما به هر حال در هر دو طرف جریاناتی هستند که مانع از رسیدن ایران و گروه 1+5 به توافق هستند.
ایران و گروه 1+5 در مذاکرات سوم و چهارم خردادماه در شهر بغداد توافق کردند تا در روزهای 29 و 30 خرداد در مسکو، مذاکرات خود را از سر بگیرند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 10 =