با استفاده از کارت وی‌آی‌پی/

مراحل پیش‌گیری و درمان هنرمندان رایگان می‌شود

شناسهٔ خبر: 1631058 -
مدیرعامل خانه تئاتر با اشاره به تفاهم همکاری میان وزارت بهداشت و وزارت ارشاد برای ارائه خدمات درمانی به هنرمندان گفت: قرار است کارت وی‌آی‌پی برای هنرمندان صادر شود که با استفاده از آن درمان و پیشگیری رایگان خواهد بود.

ایرج راد درباره امضا تفاهمنامه همکاری میان وزارت بهداشت، درمان و ‌آموزش پزشکی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص خدمات درمانی و بهداشتی ویژه برای هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران به خبرنگار مهر گفت: بر اساس این تفاهمنامه بیمارستان شهید رجایی به‌عنوان مرکزی در نظر گرفته شده که از این پس هنرمندان به آن مراجعه خواهند کرد. در صورت اینکه در بیمارستان مذکور تخصص‌های مورد نیاز برای برخی بیماری‌ها وجود نداشته باشد هم هنرمندان برای درمان به بیمارستان رسول اکرم (ص) و شهید هاشمی‌نژاد ارجاع داده می‌شوند.

وی ادامه داد: اگر برخی بیماری‌ها نیاز به تخصص‌ها و امکانات دیگری داشته باشد بیمارستان شهید رجایی نسبت به اعزام هنرمندان بیمار به بیمارستان‌های دیگر اقدام خواهد کرد. قرار است مراحل پیشگیری نظیر آزمایش، چکاب و اقدامات بعدی برای درمان هنرمندان هم در بیمارستان رجایی انجام شود.

مدیرعامل خانه تئاتر تأکید کرد: هنوز چگونگی و آیین‌نامه اجرایی این روند منتشر نشده ولی استنباط ما این است که یک کارت وی‌آی‌پی برای هنرمندان صادر می‌شود که این کارت هزینه‌های درمانی ایشان را پوشش می‌دهد.

راد با اشاره به اینکه اعلام شده این طرح برای هنرمندان پیشکسوت است یادآور شد: هنوز شرایط سنی و دیگر شرایط مورد نیاز برای قرار گرفتن در این طرح اعلام نشده و ما پیگیری‌های لازم برای مشخص شدن شرایط و نحوه استفاده از این امکان را انجام می‌دهیم.

این هنرمند شناخته شده عرصه تئاتر با مؤثر دانستن اقدام صورت گرفته برای پیشگیری و درمان هنرمندان افزود: خانم دستجردی وزیر بهداشت وعده داده‌اند به زودی این طرح به کل ایران تعمیم پیدا کند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 5 =