پیشرو اعلام کرد:

امضای تفاهم‌نامه بانک صادرات و قوه قضائیه/ پرداخت وام مسکن به 1500 قاضی

شناسهٔ خبر: 1643916 -
مدیرعامل بانک صادرات از امضای تفاهم نامه پرداخت 525 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به 1500 قاضی که از سوی قوه قضائیه معرفی می شوند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهم نامه پرداخت 525 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به قضات بین بانک صادرات ایران و قوه قضائیه به امضاء رسید.

بر پایه این گزارش، این تفاهم نامه پیرو مجوز بانک مرکزی درخصوص پرداخت تسهیلات مسکن به قضات به امضاء رسیده و طی آن این بانک عامل پرداخت مبلغ 525 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به قضاتی که از سوی قوه قضاییه معرفی می شوند را برعهده گرفته است.

محمدرضا پیشرو، مدیرعامل این بانک درمراسم امضاء تفاهم نامه، گفت: طبق این تفاهم‌نامه این تسهیلات به قضات دارای 2 سال سابقه کار رسمی که از سوی قوه قضائیه به بانک معرفی می‌شوند، اعطا خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس، مبلغ 350 میلیون ریال برای خرید مسکن با ارائه سند 6 دانگ و مبلغ 450 میلیون ریال برای ساخت به تناسب با پیشرفت کار اعطا خواهد شد. این تسهیلات در قالب عقد مشارکت مدنی پرداخت می‌شود و مدت بازپرداخت تسهیلات نیز حداکثر 15 سال است.

پیشرو تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات اعطایی، مطابق مفاد سیاست‌های پولی، اعتباری نظام بانکی کشور در زمان انعقاد قرارداد است. حداکثر تسهیلات اعطایی قابل پرداخت برای احداث واحد مسکونی 80 درصد هزینه‌های ساخت تا سقف 450 میلیون ریال است و قضات برای استفاده از این تسهیلات باید حداقل 20 درصد از پیشرفت فیزیکی واحد ساختمانی را انجام داده باشند.

مدیرعامل بانک صادرات، بیان داشت: همچنین برای پرداخت تسهیلات خرید واحدهای مسکونی به قضاتی که قبلا از وام مسکن استفاده نکرده‌اند، ارائه سند شش دانگ و گواهی پایان کار ساختمانی در دفاتر اسناد رسمی الزامی است.

کهزادی، معاون اداری و مالی قوه قضائیه نیز گفت: بانک صادرات این تسهیلات را به 1500 قاضی دارای شرایط که از سوی قوه قضائیه معرفی می‌شوند، اعطا خواهد کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 2 =