رضاییان اعلام کرد:

اخذ 330 میلیارد ریال مالیات و عوارض در استان سمنان

شناسهٔ خبر: 1645742 -
سمنان - خبرگزاری مهر: مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان گفت: در سه ماهه اول امسال 300 میلیارد ریال مالیات و 30 میلیارد ریال عوارض در این استان اخذ شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی رضاییان روز دوشنبه در نشست مسئولان سازمان امور اقتصادی و دارایی و مالیاتی استان سمنان با استاندار، ضمن بیان اینکه در سه ماهه امسال، 300 میلیارد ریال مالیات و 30 میلیارد ریال عوارض در این استان اخذ شده است، افزود: سال گذشته در استان سمنان یک هزار و 340 میلیارد ریال مالیات وصول شده است.

وصول یک هزار و 880 میلیارد ریال مالیات تا پایان سالجاری

وی با بیان اینکه برآورد می شود امسال یک هزار و 880 میلیارد ریال مالیات در استان سمنان وصول شود، گفت: پیش بینی می شود رشد درآمد مالیاتی این استان در سال 91، 36 درصد باشد.

رضاییان اظهار داشت: در سال 90 بیش از 235 میلیارد ریال عوارض در استان سمنان نیز وصول شده است.

دریافت 39 هزار اظهارنامه مالیاتی از مودیان

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان همچنین با بیان اینکه پارسال 30 هزار اظهار نامه مالیاتی از مؤدیان استان سمنان دریافت شده است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود که این رقم امسال 30 درصد افزایش داشته باشد.

وی یادآور شد: پارسال 30 هزار اظهار نامه مالیاتی از مودیان استان سمنان دریافت شده است که امسال این رقم به حدود 39 هزار اظهارنامه مالیاتی افزایش می یابد.

جبران 90 درصد هزینه های استان سمنان از محل وصول مالیات ها

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان سمنان نیز در این نشست تصریح کرد: 90 درصد از هزینه های استان سمنان از محل وصول مالیات جبران می شود.

الله محمد آقایی گفت: فرهنگ سازی درباره اهمیت مالیات و تلاش بر ایجاد این باور در جامعه که در اخذ مالیات هیچ اجحافی صورت نمی گیرد در اذهان عمومی مهم است.

وی در پایان اظهار داشت: باید نگرش نوینی نسبت به مالیات ایجاد شود تا مردم با رضای الهی آنرا پرداخت کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 14 =