فرار افراد مسلح به داخل ترکیه/

آخرین خبرها از اوضاع میدانی سوریه/ صید ارزشمند در دام نیروهای ارتش

شناسهٔ خبر: 1658279 -
ادامه عملیات ارتش سوریه در مناطقی همچون حلب، حماه و دیرالزور برای پاکسازی آن از وجود افراد مسلح و کشته شدن دهها نفر از آنها و فرار بسیاری از آنها به داخل ترکیه و تکذیب ادعای بحران کمبود کالاهای اساسی از آخرین خبرهای مربوط به سوریه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلویزیون سوریه و شبکه ماهواره الدنیا و سانا، مردم کرم شمشم در حمص پس از پاکسازی این منطقه از تروریستها به منازل خود برمی گردند.

تلفات تروریستها در حماه

ساکنان محله کرم شمشم در شهر حمص بازگشت به خانه هایشان پس از عملیات موفق نیروهای مسلح سوریه در پاکسازی آن از تروریستهای مزدور و بازگشت امنیت به آ ن را آغاز کردند.
 
گروههای تروریستی این منطقه را جولانگاه خود قرار داده و با ایجاد فضایی از ارعاب و وحشت در میان مردم، آنها را وادار به ترک خانه هایشان کرده بودند و به تخریب اموال عمومی و خانه های مردم دست زده بودند.
 
در حماه هم، نیروهای امنیتی یک گروه تروریستی را در منطقه الزیاره که به شهروندان و مراکز دولتی و خصوصی حمله می کردند، تحت تعقیب قرار داده که در این عملیات، خسارتها و تلفاتی به تروریستها وارد شد و طی آن دو تروریست به نامهای محمود سلیمان الحسو و عبدالرحمن امین الامین کشته شدند.

عملیات پاکسازی حماه از وجود گروههای تروریستی همچنان از سوی ارتش سوریه به ویژه در محله الفرایه ادامه دارد.

تلویزیون سوریه همچنین از وارد آمدن تلفات سنگین به تروریستها در مناطق التوینه و باب الطاقه در حماه خبر داد.

 عملیات پاکسازی محله صلاح الدین حلب ادامه دارد / صیدی ارزشمند در دام ارتش سوریه

از سوی دیگر عملیات گسترده ارتش سوریه برای ششمین روز پیاپی در محله صلاح الدین حلب برای پاکسازی آن از وجود ترویستهای مسلح همچنان ادامه دارد که در این زمینه خبرهایی مبنی بر دستاوردهای بزرگ ارتش در منطقه منتشر شده است و از صیدی ارزشمند سخن گفته می شود که در دام ارتش سوریه افتاده است که تاکنون ماهیت آن مشخص نیست.
 
 درگیریهای شدید در منطقه الزبدیه و سیف الدوله والصاخور در پی حمله باندهای تروریستی به مردم و تلاش آنها برای راندن مردم از خانه هایشان ادامه دارد.
 
بر اساس این گزارش، در عملیات نیروهای ارتش، چند فرد مسلح دارای ملیت غیر سوری دستگیر شدند، درگیریها در مناطق الباب و الحیدریه هم ادامه دارد.

تلویزیون سوریه در خبری فوری گزارش داد نیروهای مسلح به عملیات خود برای بازگردادن امنیت و ثبات به حلب و حومه آن ادامه می دهند که امروز نیز تلفات سنگینی به تروریست ها وارد کردند، گروههایی از تروریستها سلاحها خود را بر زمین گذاشته و  تسلیم شدند و دیگران به داخل ترکیه فرار کردند
 
وضعیت امنیتی دمشق

بر اساس این گزارش، آرامش نسبی در دمشق برقرار است و نیروهای ارتش سوریه همچنان به تعقیب بازمانده های تروریستهای فراری از محله المیدان دمشق ادامه می دهند و پس از محاصره آنها در منطقه بیادر نادر در باغات داریا در حومه دمشق، با آنها درگیر شدند و تعداد زیادی از آنها در این عملیات کشته شدند و سلاحهای آنها نیز ضبط شد.
 
همچنین نیروهای مسلح سوریه در عملیات پاکسازی منطقه بیادر نادر، مقادیر زیادی انواع سلاح ازجمله تیربار و آرپی چی انداز و موشکهای تهاجمی و بمبهای دفاعی و تهاجمی و بمبهای دست ساز و نیز مینهای ضد زره، و نیز مقادیر زیادی مهمات جنگی، بی سیم و یونیفورم نظامی و داروهای پزشکی مسروقه کشف کردند.

پاکسازی جبل النبی شیعا از وجود افراد مسلح

به گزارش مهر، خبر دیگر اینکه واحدهایی از ارتش سوریه به سمت منطقه سلمی که تعداد زیادی از تروریستها در آنجا متمرکز شده اند، حرکت کردند که طی آندرگیریهای شدیدی میان ارتش وافراد مسلح در کوههای الخراطه، دورین و سلمی رخ داد و به کشته شدن تعداد زیادی از تروریستها منجر شد.
 
یکی از نظامیانی که در جریان درگیریها زخمی شده است، گفت تعداد زیادی از تروریستهای تک تیرانداز(قناصه) در جنگلها و ارتفاعات مخفی شده اند و به مین گذاری راهها اقدام می کنند.
 
وی افزود ما توانستیم بر بخش اعظمی از مخفیگاههای تروریستها مسلط شویم.
 
بر اساس این گزارش، ارتش سوریه بر کوه النبی شیعا که یکی از مستحکم ترین مواضع به شمار می رود، سیطره یافته است.
 
در این درگیریها، چهار نیروی ارتش سوریه کشته و 26 نفر دیگر هم زخمی شدند.
 
اما در منطقه ربیعه واطراف آن، عملیات پاکسازی منطقه از سوی ارتش همچنان ادامه دارد که طی آن شمار زیادی از تروریستها به ترکیه گریختند .

همچنین برخی از تروریستها پس از ضربه محکمی که نیروهای ارتش به آنها وارد کردند، به جنگلها فرار کردند.  

کشته شدن دو تروریست مسلح در حومه جسرالشغور در جریان درگیری میان دو باند مسلح از دیگر تحولات مربوط به سوریه است.

وضعیت امنیتی درعا

منابع امنیتی در استان درعا از کشته شدن یک تروریست خطرناک در شهر الحراک و زخمی شدن چند تروریست دیگر خبر  دادند.

وضعیت امنیتی حمص

منابع سوری از وقوع درگیریهای شدید میان افراد مسلح که به ایستهای بازرسی نیروهای ارتش در باب تدمر و برخی خیابانهای حمص حمله کرده بودند، و کشته شدن بیش از17 تروریست خبر دادند.
 
بر اساس این گزارش، عملیات پاکسازی محله الخالدیه حمص همچنان ادامه دارد و تعداد افراد مسلح به حداقل رسیده  است.

همچنین شهر الرستن شاهد حضور گسترده افراد مسلح و تلاش آنها برای بستن بزرگراه حماه به حمص بود که نیروهای ارتش به تعقیب آنها پرداخته که طی آن 12 نفر کشته شدند.

وضعیت امنیتی دیرالزور
 
تلویزیون الدنیا گزارش داد در عملیات نیروهای مسلح سوریه در دیرالزور، تعداد زیادی تروریست شته شدند و مقادیر زیادی سلاح از آنها به غنیمت گرفته شد.

بر اساس این گزارش، عملیات پاکسازی محله العمال و دوار الحلبیه دیرالزور همچنان ادامه دارد.
 
لاذقیه

تلویزیون سوریه گزارش داد نیروهای ارتش همچنان به تعقیب تروریستها در مناطق عین عبدو و سلمی لاذقیه ادامه می دهند و موفق شدند تلفات سنگین به آنها وارد کنند.

واکنش به خبر دروغ العربیه ؛ همه کالاهای اساسی در بازار فراهم است
خبر دیگر اینکه دولت سوریه اعلام کرد تمام کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان سوری تامین شده است، این در حالی است که رسانه های محور ضد سوری به ویژه  العربیه طی روزهای اخیر گزارشهای ساختگی فراوانی با هدف القای وضعیت نابسامان اقتصادی و کمبود کالاهای اساسی در داخل سوریه پخش کرده و می کند.
 
خبر دیگر استاندار حمص از بازگشت آرامش به زندان مرکزی خبر داد.

شبکه العربیه و دیگر رسانه های محور ضد سوری همچنان به پخش شایعات و خبرهای ساختگی و نیز بزرگنمایی برخی رویدادها با هدف اجرای طرحهای خطرناک در سوریه ادامه می دهند، این رسانه ها عملیات پاکسازی برخی مناطق سوریه را به دروغ حمله نیروهای ارتش و امنیتی به مردم اعلام می کنند و در بزرگترین دروغ خود ادعا کردند جنگنده میگ 23 ارتش سوریه، محله های مسکونی شهر الرستن را بمباران می کند.
x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 4 =