گزارش خبری/

آخرین وضعیت امنیتی سوریه / عشایر حلب علیه افراد مسلح متحد شدند

شناسهٔ خبر: 1664704 -
ادامه عملیات ارتش در برخی مناطق برای پاکسازی آن از وجود افراد مسلح، کشته و زخمی شدن شماری زیادی از تروریستها بر اثر انفجار بمبمهایی که خود کار گذاشته بودند، دفع حملات مسلحانه از خاک لبنان و متحد شدن عشایر حلب علیه افراد مسلح مورد حمایت محور ضد سوری از آخرین خبرهای مربوط به سوریه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلویزیون سوریه، العربیه، شبکه ماهواره ای الدنیا، سانا و العالم، عملیات ارتش سوریه برای پاکسازی برخی مناطق از وجود افراد مسلح مورد حمایت محور ضد سوری همچنان ادامه دارد. 

دفع حملات افراد مسلح در مرز سوریه و لبنان

تلویزیون سوریه گزارش داد : نیروهای گارد مرزی سوریه در منطقه مرزی تلکلخ تلاش گروههای مسلح برای ورود به خاک این کشور در مواضع حالات، عیون  الشعره و منطقه العمال را از طریق لبنان دفع کردند.

وضعیت امنیتی حلب

تلوزیون سوریه گزارش داد نیروهای مسلح سوریه در محله الانذارات حلب، چندین تروریست مسلح را دستگیر کردند که  عبدالحمید عثمان و عبداللطیف از جمله این افراد هستند، این افراد مسلح به ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و حمله به آنها دست می زدند.

 نیروهای مسلح با اعضای یک گروه تروریستی مسلح که باخودروهای مجهز به تیربار در جاده حلب به الرقه به اقدامات خشونت آمیز دست می زدند، مقابله کردند که طی آن تعداد زیادی از اعضای این گروه مسلح کشته شدند.

تلویزیون سوریه گزارش داد نیروهای مسلح سوریه با یک گروه مسلح در نزدیک ناحیه الخفسه و مسکنه در حومه حلب درگیر شده و شماری از آنها را به هلاکت رساندند.

وضعیت امنیتی حومه دمشق

به گزارش مهر، العربیه مدعی شد 20 نفر در اردوگاه الیرموک به ضرب گلوله نیروهای ارتش سوریه کشته شدند، این شبکه هر جنایتی را که گروههای مسلح مرتکب می شوند، به نظام سوریه نسبت می دهد.

این در حالی است که گروههای مقاومت فلسطینی تاکید کردند اعضای یک گروه تروریستی مسلح با هدف کشاندن فلسطینی ها به بحران سوریه این جنایت را مرتکب شده اند.

گروههای مقاومت فلسطینی بار دیگر بر حمایت خود از ثبات و امنیت سوریه تاکید کردند.

العربیه ادعا کرد نیروهای ارتش به محله التضامن در دمشق یورش بردند و خبرهایی درباره اعدام منتشر شده است.

وضعیت امنیتی حماه

العربیه به نقل از آنچه کمیته های هماهنگ کننده نامید ، از کشته شدن 62 فرد مسلح در عملیات ارتش سوریه در در محله الاربعین حماه خبرداد، البته این رسانه ضد سوری برای منحرف کردن افکارعمومی از فعالیت گسترده گروههای مسلح مورد حمایت غربی ها و رژیمهای عربی همسو و ترکیه از واژه کشتار 62 نفر به دست نظام سوریه بر اساس رویکرد خصمانه خود استفاده کرد.

این شبکه همچنین مدعی جدایی احمد طلاس و محمد الحاج از نظامیان سوری از ارتش سوریه شده است.

وضعیت امنیتی حمص

به گزارش مهر، تلویزیون سوریه گزارش داد نیروهای مسلح سوریه با کشف مخفیگاههای گروههای مسلح در منطقه غربی العاصی در القصیر در حومه حمص، شماری از آنها را به هلاکت رساندند، چندین فرد مسلح هم زخمی شدند.

نیروهای مسلح سوریه، با به دام انداختن یک گروه مسلح در شهر القصیر حمص که به ایجاد رعب و وحشت دست می زدند، یک خودروی متعلق به آنها را که حامل سلاح و مهمات بود، ضبط کردند.

همچنین سه فرد مسلح در عملیات نیروهای مسلح در حومه حمص کشته شدند.
 
دستگیری دهها تروریست در محله الحمیدیه حمص

تلویزیون سوریه گزارش داد همچنین نیروهای امنیتی در محله الحمیدیه حمص به تعقیب یک گروه مسلح پرداختند و توانستند شماری زیادی از تروریستهای مزدور را دستگیر کنند.
 
خبر دیگر اینکه ارتش سوریه شایعه رسانه های ضد سوری مبنی بر درگیری مرزی میان نیروهای اردن و سوریه را تکذیب کرد.
 
کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از افراد مسلح در تلبیسه

تعداد زیادی از تروریستهای مسلح که در حال انتقال و کارگذاشتن بمب در خیابانهای الزعفرانه در شرق تلبیسه بودند، بر اثر  انفجار بمب کشته و زخمی شدند.
 
یک منبع رسمی گزارش داد یکی از بمبمهایی که تروریستها در حال جاسازی بود، منفجر شد که به منفجر شدن بمبهای دیگر و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از تروریستها منجر شد.
 
وضعیت امنیتی درعا

تعداد زیادی از افراد مسلح که برای حمله به نیروهای حفظ امنیت در درعا تلاش می کردند، کشته و زخمی شدند.
واحدهایی از نیروهای مسلح سوریه ضمن دفع حمله این افراد مسلح، شماری از آنها را به هلاکت رساندند.
 
تلویزیون سوریه گزارش داد درگیری نیروهای ارتش با تروریستهایی که برخی عرب و غیر عرب بودند در بصرالحریر و الغاریه الشرقیه در حومه درعا، شمار زیادی از تروریستها از جمله عبدالله الکسورالحریری کشته شدند، سلاحهای آنها نیز ضبط شد

العربیه ادعا کرد ارتش نظام سوریه، روستای اعزاز حلب را بمباران می کند.
 
صدور فرمان قتل مدیردفتر العالم درسوریه

خبر دیگر اینکه شبکه العالم گزارش داد سرکردگان گروههای مسلح به اعضای خود دستور داده اند مدیر دفتر این شبکه در سوریه را به قتل برسانند، تهدید مدیر دفتر العالم پس از افشای واقعیتها در "حلب" از طریق گزارشهای این شبکه از این شهر سوریه، صورت گرفته است.

پیوستن عشایر حلب به ارتش سوریه

خبر دیگر اینکه خبرنگار العالم در حلب گزارش داد عشایر حلب، حمایت خود را از عملیات ارتش سوریه برای مقابله با افراد مسلح اعلام کرده اند.

پیوستن عشایر حلب به نیروهای ارتش در پی جنایت افراد مسلح در کشتن چند غیر نظامی از آل بری صورت گرفته است.

عشایر منطقه حلب شامل "بری، البکاره، الغساسنه، الماردلیه و البطوش" با محکوم کردن جنایات تروریستی افراد مسلح در سوریه، 40 هزار نفر از افراد خود را بسیج کرده و آنها را تحت فرمان ارتش سوریه قرار داده اند.

بسیج عشایر حلب علیه افراد مسلح، ضربه دیگری به محور ضد سوری به شمار می رود که همواره با گرفتن ژست طرفداری از مردم سوریه تلاش می کند اهداف خطرناک خود را در سوریه عملی کند.
x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 11 =